TARGI BUDOWNICTWA

hadex

14 maja w Miasteczku Westernowym TWINPIGS w Żorach odbędą się Targi Budowlane organizowane przez firmę Hadex. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 40 producentów, a Gościom czas umili program rodem z Dzikiego Zachodu oraz występ kabaretu Smile.  Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Żor.

Jeżeli planujesz budowę domu, remont lub jesteś pasjonatom majsterkowania, w sobotę 14 maja powinieneś odwiedzić Miasteczko Twinpigs w Żorach. Z okazji 30-lecia swojej działalności firma Hadex zaprosiła cenione firmy z branży budowlanej do wspólnego zaprezentowania swojej oferty. Będzie można nie tylko zapoznać się z nowymi trendami budownictwie, ale również zobaczyć specjalnie przygotowane pokazy techniczne i skonsultować ze specjalistami nasze plany remontowo-budowlane. Wystawcy przygotowali również atrakcyjne cenowo oferty, z których będzie można skorzystać, decydując się na składanie zamówień podczas Targów.

Dlaczego warto wybrać się na imprezę budowlaną całą rodziną, która zwykle ziewa, kiedy jej głowa wybiera najlepsze materiały budowlane? Organizator, wspólnie z Miasteczkiem TWINPIGS, przygotował specjalny program artystyczny. Pokazy tańca liniowego, inscenizacje kowbojskie, gry i zabawy z animatorami, pokaz iluzji Tomasza Kabisa, oraz występ kabaretu Smile umilą czas wszystkim odwiedzającym Targi. Co jednak najważniejsze, wstęp do Miasteczka będzie w ten dzień bezpłatny, a do skorzystania z atrakcji upoważnia karnet w promocyjnej cenie 26 zł.

Harmonogram programu:

10.00 Otwarcie bram Miasteczka 

11.00 Uroczyste otwarcie Targów 
11.10 Pojedynek rewolwerowców – inscenizacja kowbojska
12.00 Warsztaty tańca liniowego
13.00 Kowboj SHOW
14.00 Gry i zabawy z animatorami
15.00 Napad na bank – inscenizacja kowbojska
15.30 Wręczanie nagród laureatom konkursu ” 30 nagród na 30-lecie Hadex”
16.00 Występ Kabaretu SMILE
17.00 Pokaz iluzji Tomasza Kabisa, finalisty programu „Mam Talent”

30 kwietnia na Dzikim Zachodzie zrobi się bardzo tanecznie! Najlepszą klubową muzykę zapewnią nam Pesho, Dario i Patric Lerat. Kiedy ta trójka stoi za konsoletą, parkiety zawsze wypełnione są po brzegi, a każdy fan housowych rytmów traci poczucie czasu. Czeka nas wiec  impreza, z której nie wraca się przed bladym świtem.

Start godzina 20:00, Wstęp wolny!

do what you love

★ PESHO ★

Producent, kompozytor, remikser, DJ, inżynier dźwięku pochodzenia bułgarskiego. Związany z polską sceną muzyczną od 2000 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami na płaszczyźnie produkcji i kompozycji muzyki klubowo-popowej. Wykonał szereg remiksów wydanych w takich wytwórniach muzycznych, jak MyMusic, JPlanet Entertainment, 001 Records, Nine Records (USA), Abacus Records, Element Records i Kontor Records.
Występował obok takich gwiazd światowej sceny klubowej, jak Paul Van Dyk, Kosheen, Olav Basoski, Alex Romano.
Smak muzyczny i elastyczność gatunkowa otworzyła mu drzwi do grania ekskluzywnych eventów dla takich postaci i marek, jak Versace, Eva Minge, Olivier Janiak, Apart, BMW, Redd’s, Hotel Diament, a jego produkcje muzyczne można było usłyszeć między innymi w programie Kuby Wojewódzkiego. Kawałek “I wanna taste”, który nagrał z Mr Hide zrobił sporo zamieszania na polskim rynku muzyki klubowej. Został on bardzo dobrze przyjęty przez media i długo utrzymywał się na listach przebojów. Był też grany na wysokiej rotacji w 4FUNTV. Ostatnią produkcją Pesho jest utwór “Lans” grupy Monopol, który zdobył 1 miejsce VIVA TOP 10 PL i został ogłoszony imprezowym hitem roku.
www.facebook.com/peshoofficialsite 
www.youtube.com/peshoofficial 
https://youtu.be/uIHxCvooD48

★ DARIO ★

Jeden z pomysłodawców projektu WE LOVE IBIZA.
Od początku swojej działalności jako DJ aktywnie propaguje muzykę house. Jego sety, to połączenie najlepszych dźwięków prosto z Ibizy, z klasykami gatunku oraz nowościami. Jego muzyka wciąga i nie pozwala zejść z parkietu!

★ PATRIC LERAT ★

Był jednym z założycieli radia internetowego houseradio.pl, w którym miał swoją audycję „Spanish Fly”. Jest współorganizatorem wielu imprez w naszym kraju. Obecnie gra muzykę klubową oscylującą w okół  takich gatunków jak Deep House, Tech House, House, Nu Disco, Indie Dance.
https://www.mixcloud.com/patriclerat/
http://soundcloud.com/patriclerat

ARKA NOEGO W TWINPIGS

arka1200_505

Co roku 26 maja wszyscy bez wyjątku stajemy się maleńkimi dziećmi. Marzymy w głębi ducha o ciepłym kakao, z którego ukochana mama starannie ściągała znienawidzony kożuch. Zapominamy, że już nie wypada się zbyt czule tulić i że zwykle w domu o uczuciach być może mówi się zbyt rzadko.

Drogie mamy! Pamiętacie swój pierwszy Dzień Matki? Największym prezentem, o którym mogłyście wtedy marzyć, był wtedy całus lub jeden z pierwszych uśmiechów, którego nie zapomnicie przez długie lata. Ale na pewno był to też dzień refleksji nad tym, kim stałyście się w ostatnim czasie. Jak macierzyństwo wpłynęło na Wasze postrzeganie świata i jego priorytetów. Nagle odkryłyście w sobie uczucia, o których istnieniu nie miałyście pojęcia, a żadne dotychczasowe zajęcie nie dawało tak wiele satysfakcji, jak pielęgnowanie Waszego maluszka. Kolejne lata to także powód do wzruszeń. Widok pomiętej laurki, czy opadłych z powodu uścisku małej rączki tulipanów to setki ukradkiem otartych łez szczęścia. Każda z Was pamięta wierszyki na Dzień Matki, które osobiście suflerowałyście, zapach kupionego w kiosku dezodorantu za pierwsze uzbierane grosiki i pierwszą, zrobioną własnoręcznie przez malucha biżuterię. Być może nie przypadkowo kilka dni później obchodzimy Dzień Dziecka. Każda z Was na pewno chciałaby zrekompensować swoim pociechom ilość miłości otrzymaną z okazji tego wyjątkowego święta.

A gdyby tak połączyć obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka? W TWINPIGS już o tym pomyśleliśmy. Specjalnie z tych dwóch okazji zagra dla Was Arka Noego! Chyba nikomu nie musimy ich przedstawiać. To zespół, który połączył wszystkie pokolenia. Na ich koncertach pojawiają się osoby w każdym wieku, a fenomen dziecięcej popularności nie mija od wielu lat. Ci, którzy słuchali pierwszych piosenek Arki w dzieciństwie, teraz puszczają je kolejnym pokoleniom. Ich teksty zbudowane na rodzinie i wierze są ponadczasowe i reprezentują wartości ponad wyznaniowe, co sprawia, że praktycznie każda osoba w Polsce zna dzieciaki z Arki Noego.

Koncert odbędzie się 26 maja o godzinie 17:00

Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie:

https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/26749/arka-noego

W cenie możliwość skorzystania z atrakcji Miasteczka. Otwarcie bram godzina 15:00

BIO:

Zespół powstał w 1999r., z oka­zji piel­grzymki Ojca Świę­tego Jana Pawła II na zamó­wie­nie TVP1. Pio­senki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następ­nych płyt, mówią w niezwy­kle pro­sty i przy­ja­zny spo­sób o rze­czach naj­waż­niej­szych dla czło­wieka.

Arkę Noego pro­wa­dzi Robert Frie­drich — gita­rzy­sta, kom­po­zy­tor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, daw­niej Acid Drin­kers, Turbo). W zespole gra 8 muzy­ków oraz 12 do 15 dzieciaków. Mło­dzi wyko­nawcy śpie­wają niezwykle spon­ta­nicz­nie — nie mają spe­cjal­nie szko­lo­nych i usta­wia­nych gło­sów, nie odby­wają regu­lar­nych prób.

Zespół jeź­dzi z kon­cer­tami po całej Pol­sce. Co roku daje spe­cjalne kon­certy z oka­zji Bożego Naro­dze­nia i Wiel­ka­nocy, trans­mi­to­wane póź­niej przez Tele­wi­zję Pol­ską. Odbył kilka zagra­nicz­nych tour­née’, w tym do USA.

Popu­lar­ność pio­se­nek Arki Noego spo­wo­do­wała zain­te­re­so­wa­nie ich muzyką za gra­nicą Pol­ski, powstały więc obco­ję­zyczne wer­sje utwo­rów. Wydają swoją twórczość po nie­miecku, (płyta wydana przez BMG – SONY), hisz­pań­sku, w języku ukra­iń­skim i szwedz­kim. Ist­nieje prze­kład na język angiel­ski, japoński, języki afrykańskie. przy­go­to­wy­wane jest tłu­ma­cze­nie na cze­ski.

KURS

Miejsce – Miasteczko Westernowe TWINPIGS

Start godz. 9:00

cena: 130 zł

Zapisy pod nr tel 502 631 960

Długi majowy weekend to dla wielu osób otwarcie sezonu grillowego. Coraz dłuższe wieczory i słoneczna pogoda sprawiają, że chętniej wychodzimy z domów, a nasze podniebienia zaczynają domagać się czegoś odymionego i podpieczonego. Poczuliście ten zapach?

Czy ktoś z Was wie, dlaczego najlepsze majówkowe grillowanie odbędzie się właśnie w Miasteczku Twinpigs? Bo przy rozgrzanym do czerwoności ruszcie staną prawdziwi specjaliści. Zapomnijcie więc zupełnie o kiełbasie z musztardą sarepską. Finaliści MasterChef Junior przygotują dla Was naprawdę wyjątkowe potrawy. Będzie można podpatrzeć,  jak radzą sobie w przygotowaniu rodzinnego garden party najlepiej zapowiadający się kucharze w kraju. Co jednak najważniejsze, będziemy mieli okazję pokosztować gotowych smakołyków, a wśród nich między innymi dania z baraniny, krewetek, gruszek i łososia. Te dzieci nie pozwolą Wam opuścić miasteczka z niedosytem. Ale skoro już jesteśmy przy niezwykłych personach, gospodarzem Wielkiego Grillowania będzie sam Tomek Kabis – gwiazda programu Mam Talent i nasz nadworny iluzjonista. 

iscounts & sales

Oczywiście pyszne grillowanie to nieodzowna część każdej udanej majówki. Dziki Zachód jednak rządzi się swoimi prawami. Zatem nie zabraknie w Miasteczku pojedynku w samo południe, okoliczne czarne charaktery jak zwykle będą próbowały obrabować bank, a dzielny szeryf prawdopodobnie zaprowadzi w Miasteczku porządek. Po emocjach, które dostarczy nam Tajemnicze Podziemie i Nawiedzona Sztolnia schłodzimy się przy Wodnej Atrakcji i wypoczniemy podziwiając widoki na młyńskim kole Far West. Po przejściu przez drzwi Kuli Parowej przeniesiemy się do najlepszych na świecie obserwatoriów mieszczących się w Texasie. Na deser zapraszamy na Karuzelę Trapera, na której niewątpliwie emocje sięgają zenitu. 

 

Jak sami widzicie, atrakcji w te dni na pewno nie braknie. Zapraszamy więc w rodzinną podróż kulinarną po Dzikim Zachodzie. Do zobaczenia! 1-2 Maja. Miasteczko Westernowe TWINPIGS w Żorach! Otwarcie bram jak zwykle o 10:00.

 

Rajdowcy na Dzikim Zachodzie?

W niedzielę 24 kwietnia ulicami Miasteczka TWINPIGS przejadą pojazdy, które biorą udział w Historycznym Rajdowym Pucharze Polski. 

Rajd Mikołowsko-Żorski będzie II rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. To seria imprez dla zawodników startujących samochodami rajdowymi, które zostały wyprodukowane przed 1991 r. Swój udział w całym cyklu zapowiedziało blisko 70 zawodników. Na trasie mogą pojawić się takie klasyki, jak Audi Quattro, BMW 2000 ti, Ford Escort RS 1800, Porsche 911SC, czy Polskie Fiaty 125p, maluchy i polonezy. Oprócz rywalizacji na tej samej trasie co pozostali zawodnicy, pojazdy historyczne mają  dodatkowy odcinek na Dzikim Zachodzie. Specjalnie z myślą o nich planowany jest oes na terenie Miasteczka Westernowego TWINPIGS w Żorach.

O 14:00 serdecznie zapraszamy na V edycję Mikołowsko-Żorskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Przy okazji tego motoryzacyjnego święta zjedzie się kilkadziesiąt pojazdów z różnych okresów produkcji. Będzie można zobaczyć, ale także i zajrzeć do wnętrza samochodów, których nie spotyka się już na drogach. Pełni pasji właściciele chętnie opowiedzą Wam niejedną historię związaną z ich perełkami.

12919668_985538031554234_4074106756160641409_n

 

Więcej szczegółów na stronie rajd.mikolow.pl

16 Kwietnia w Miasteczku rozpoczną swój sezon motocykliści.

Bramy otwarte będą dla wszystkich już od 10.00. To będzie niezapomniany widok: motocykle na Dzikim Zachodzie!  Swoje umiejętności zademonstrują Straż Pożarna i ratownicy medyczni.  

Na zakończenie dnia zagrają dla Was:

Gravity Off, LI, Holyguns, Nowe Miasto

rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Z atrakcji Miasteczka skorzystać będzie można w cenie 15 zł. 

Obudź w sobie duszę odkrywcy, zaprojektuj rodzinną grę i wygraj nagrody dla siebie i swoich bliskich!

INDIANKA

W weekend 16 – 17 kwietnia startujemy z letnim sezonem w Miasteczku Westernowym TWINPIGS. Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w wyjątkowej zabawie.

Mała Taigi potrzebuje pomocy w odnalezieniu owianej legendą Nawiedzonej Sztolni. Na naszym FB codziennie umieścimy fragment bajki o niesfornej Indiance, odwiedzającej mieszkańców Twinpigs w poszukiwaniu wskazówek.

 Narysuj ze swoją rodziną grę planszową śladami ciekawskiej Indianki Taigi. Przynieś swój projekt na weekend otwarcia i zamelduj się w Miasteczku Westernowym TWINPIGS. Każdy uczestnik otrzyma przygotowany przez Szeryfa upominek.

Jury w składzie: zawsze stojącego na wysokości zadania Szeryfa,  mądrej szamanki imieniem Tańczący Płomień oraz nieustraszonego kowboja Mike’a wybierze trzy najlepsze prace nagradzając je kolejno:

I miejsce: całodniowy pobyt w Miasteczku Westernowym TWINPIGS, wejście do Muzeum Ognia i obiad w restauracji Panna Maria Texas (dla 4 osób)

II miejsce: całodniowy pobyt w Miasteczku Westernowym TWINPIGS i obiad w restauracji Panna Maria Texas (dla 4 osób)

III miejsce: obiad w restauracji Panna Maria Texas (dla 4 osób)

 

 

 

 

rozdział 1

rozdział II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rozdział III

Rozdział IV

rozdział V

rozdział VI

rozdział VII

rozdział VIII

rozdział IX

rozdział X

 

 REGULAMIN KONKURSU „Poszukiwanie Nawiedzonej Sztolni”

 1. DEFINICJE 
 1. Organizatorem Konkursu „Poszukiwania nawiedzonej sztolni” jest Nowe Miasto Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach, zwana dalej „Organizatorem”.
 2. Uczestnikiem Konkursu, zwanym dalej „Uczestnikiem”, może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, lub osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów prawnych, która w terminie wskazanym w punkcie II. Regulaminu, wykona pracę plastyczną zwaną dalej „Dziełem” i dostarczy go w terminie 16-17 kwietnia 2016r. do Miasteczka Westernowego TWINPIGS.
 3. Zwycięzcą Konkursu, zwanym dalej „Zwycięzcą”, są trzy osoby wybrane przez Zarząd Spółki i Dział Marketingu Spółki.
 4. Nagrody przyznawane Zwycięzcom Konkursu, zwane dalej „Nagrodami”, to produkty opisane na stronie  http://www.twinpigs.zory.pl/poszukiwanie-sztolni/ podczas przebiegu konkursu.
 1. PRZEBIEG KONKURSU
 1. Konkurs rozpoczyna się w dniu 06.04.2016 o godz. 15:00 i kończy się o godz.18:00 17.04.2016.
 2. W celu wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik musi wykonać pracę plastyczną na podstawie postów zamieszczanych na fanpage’u https://www.facebook.com/twinpigs/ oraz wrzucanych na stronie  http://www.twinpigs.zory.pl/poszukiwanie-sztolni/ podczas trwania Konkursu, przynieść ją opisaną swoimi danymi kontaktowymi do kas Miasteczka w weekend otwarcia sezonu letniego (16-17 kwietnia 2016r.) oraz zameldować się w Miasteczku Westernowym TWINPIGS w chwili oddania pracy.
 3. W konkursie przewidzianych jest 10 wskazówek wrzucanych w ilości jedna dziennie.
 4. Uczestnik nie musi być fanem Miasteczka Westernowego TWINPIGS na Facebooku.
 5. Każdy Uczestnik, który w jakikolwiek sposób spróbuje zakłócić przebieg konkursu, zostanie zdyskwalifikowany ze skutkiem natychmiastowym.
 6. W przypadku dyskwalifikacji pierwotnego Zwycięzcy, nagrodę otrzyma następny w kolejności Uczestnik, który zostanie wybrany przez jury.
 7. Organizator ogłosi wyniki konkursu najpóźniej 10 dni roboczych od dnia zakończenia konkursu, o czym poinformuje na fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/twinpigs
 8. W miejscu ogłoszenia wyników znajdzie się informacja o terminie zgłoszenia się po nagrodę. Niezgłoszenie się w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
 9. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
 10. Nagrody w konkursie otrzyma 3 uczestników.
 11. Nagrody nie mogą być odsprzedawane, w szczególności wystawiane na licytację lub inną formę sprzedaży.
 12. Laureaci Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie ich prac autorskich do dzieła w celach promocyjnych i marketingowych przez Organizatora Konkursu.

III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA, REKLAMACJE 

 1. Organizator obowiązany jest przekazać Nagrodę Zwycięzcy, w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia wyników Konkursu.
 2. Nagroda zostanie wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.
 3. Reklamacje odnośnie przebiegu Konkursu mogą być zgłaszane za pośrednictwem poczty elektronicznej na a
 4. dres Organizatora marketing@nowemiasto.zory.pl, w terminie 14 dni, od dnia zakończenia Konkursu.
 5. Reklamacja zostanie rozstrzygnięta w terminie 14 dni od jej prawidłowego złożenia Organizatorowi. Decyzja Organizatora co do zgłoszonej reklamacji jest ostateczna.
 6. Prawidłowo złożona reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, oraz adres mailowy Uczestnika, jak również dokładny opis i wskazanie przyczyny reklamacji.
 7. O wyniku rozpatrzonej reklamacji Uczestnik zostanie powiadomiony na adres mailowy podany w reklamacji.
 8. Reklamacje nie zawierające danych wymienionych w punkcie 6 powyżej nie będą rozpatrywane.
 1. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH 
 1. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika w celu realizacji Konkursu i w zakresie wskazanym w niniejszym Regulaminie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926) oraz w celach marketingowych.
 2. Uczestnik wyraża zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
 3. Administratorem danych osobowych jest Organizator Konkursu.
 4. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych oraz możliwość poprawiania swoich danych poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy Organizatora: marketing@nowemiasto.zory.pl
 5. Uczestnik ma prawo do usunięcia swoich danych poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy Organizatora: marketing@nowemiasto.zory.pl. Dane zostaną usunięte niezwłocznie od otrzymania stosownej prośby.
 6. Podawanie danych osobowych przez Uczestnika jest dobrowolne.
 7. Dane gromadzone podczas realizacji Konkursu będą wykorzystywane jedynie przez Administratora Danych. Nie będą udostępniane żadnej innej organizacji, osobom fizycznym lub innym podmiotom trzecim bez zgody Uczestnika.
 8. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na powyższe warunki i zasady ochrony danych osobowych.
 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE 
 1. Uczestnictwa w Konkursie, praw oraz obowiązków z nim związanych, w tym także prawo do żądania wydania Nagrody, Uczestnik nie może przenosić na osoby trzecie.
 2. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.
 3. Konkurs nie jest organizowany z udziałem ani też wspierany przez właściciela serwisu Facebook.
 4. Regulamin jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie podanej przez Organizatora w opisie konkursu.
 5. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania modyfikacji postanowień Regulaminu.

Wszystkich miłośników gorących rytmów zapraszamy już 8 kwietnia do Miasteczka Westernowego TWINPIGS!

Salsotekę poprowadzi Edi Sanchez, a kroki salsy poznacie ze Szkołą Tańca Movimento. Dla każdego darmowy drink!

Impreza tylko na zapisy: +48 (32) 416 08 06.
Bilet wstępu: 20 zł
Zaczynamy od 19:00.

WEB_A3_salsoteka_8_04

Zawody Strzelectwa Westernowego „Kowboju Do Dzieła” 2016

1

Regulamin Zawodów

Cel zawodów:

 • popularyzacja strzelectwa westernowego
 • integracja środowiska strzeleckiego i kolekcjonerskiego
 • rywalizacja sportowa
 • zdobywanie klas sportowych i odznak strzeleckich

Organizatorzy

Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego

1212b

Miasteczko Westernowe TWINPIGS

Termin i miejsce

9.04.2016 od 9:00-15:00, Żory, Strzelnica Bractwa Kurkowego

Program

 • Zawody główne – 3 stages wg SASS i BR (wszystkie kategorie)
 • Zawody dodatkowe – WB 3 stages (Traditional i Modern)
 • Zespołowe – szybki pistolet, karabin, strzelba

Uczestnictwo

 • Wszyscy posiadający broń zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami (z wyłączeniem broni na amunicję bocznego zapłonu).
 • Miłośnicy strzelectwa historycznego i westernowego

Klasyfikacja

 • Indywidualna i zespołowa, zgodnie z obowiązującymi PSSW (SASS) i PZSS

Nagrody

 • Indywidualne – statuetki i dyplomy za pierwsze trzy miejsca
 • Zespołowe – dyplomy dla wszystkich biorących udział

Zgłoszenia

 • Drogą elektroniczną na stronie PSSW i osobiście do godz. 8:45, dnia 9.04.2016

Sprawy różne

 • Bilet: 40zł / widzowie: bezpłatnie
 • Broń i amunicja własna lub organizatora za odpłatnością amunicji
 • Używane pociski mogą być wykonane jedynie z czystego nie wzbogaconego ołowiu.
 • Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z regulaminem strzelnicy oraz zasadami bezpieczeństwa PZSS, wg regulaminów PSSW (SASS).
 • Obowiązkowe korzystanie z ochronników słuchu i okularów strzeleckich
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (do chwili rozpoczęcia zawodów) i jego późniejszej interpretacji.
 • Protesty w formie ustnej lub pisemnej mogą być składane na ręce Dyrektora Zawodów w czasie maks. 10 minut od zakończenia danego toru i zostaną rozpatrzone do chwili rozpoczęcia następnego w sposób ostateczny.
 • Organizator zapewnia ciepły posiłek i napój w trakcie zawodów.
 • Zawody są umieszczone w kalendarzu ŁZSS i odbędą się w obecności obserwatora ŁZSS.

 

AFTERPARTY w SALOON w stylu Country!

Start: 19:00

Mile widziane stroje w stylu Country & western.

 

Wszystkie bilety zostały sprzedane !
Ale to jeszcze nic straconego..

ZAPRASZAMY DO MIASTECZKA

MEGA OKAZJA!
– Skorzystaj z wszystkich atrakcji miasteczka TWINPIGS
– Posłuchaj przy piwie takich legend rocka jak KOBRANOCKA
– RÓŻE EUROPY – SZTYWNY PAL AZJI
– Baw się dalej po koncercie na AFTER PARTY (możesz stracić głowę jesteś przecież na westernie!)
– Poczuj wyjątkowy klimat
– Zachowaj wspaniałe wspomnienia do końca życia za jedyne 20 zł
ZAPRASZAMY DO ZABAWY !

wieczor 

Wszystkie bilety zostały sprzedane ! Ale to jeszcze nic straconego..

MEGA OKAZJA!
– Skorzystaj z wszystkich atrakcji miasteczka TWINPIGS
– Posłuchaj przy piwie takich legend rocka jak KOBRANOCKA
– RÓŻE EUROPY – SZTYWNY PAL AZJI
– Baw się dalej po koncercie na AFTER PARTY (możesz stracić głowę jesteś przecież na westernie!)
– Poczuj wyjątkowy klimat
– Zachowaj wspaniałe wspomnienia do końca życia za jedyne 20 zł
ZAPRASZAMY DO ZABAWY !

Kobranocka

 
www.kobranocka.pl/
www.facebook.com/kobranocka/
 
Polski zespół rockowy powstały w roku 1985, w Toruniu. Początkowo nazywał się „Latający Pisuar”. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986 – 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego – psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka.
 
DYSKOGRAFIA:
1987 Sztuka jest skarpetką kulawego
1990 Kwiaty na żywopłocie
1991 Ku nieboskłonom
1994 Niech popłyną łzy
2001 O miłości i wolności
2002 Koncert
2006 Sterowany jest ten świat
2008 Kocham cię jak Irlandię. Przystanek Woodstock 2007 Kostrzyn nad Odrą (koncert na płycie DVD)
2010 SPOX!

 

Róże Europy

 
www.rozeeuropy.pl
www.facebook.com/rozeeuropyoficjalnie
 
Polski zespół rockowy, założony w Warszawie w 1983 roku. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych.
 
Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor „Rock’n’Rollowców”) oraz Sławomir Wysocki.
 
DYSKOGRAFIA:
Stańcie przed lustrami (1988)
Krew Marilyn Monroe (1989)
Radio młodych bandytów (1991)
Poganie! Kochaj i obrażaj (1992)
Marihuana (1993)
Kolor (1994)
Bananowe drzewa (1996)
Gold (1999)
Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo – Złota kolekcja (2005)
8 (2007)
Zmartwychwstanie (2013)

 

Sztywny Pal Azji

 
www.sztywnypalazji.pl
 
Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.
 
Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Europa i Azja”, „Rock’and’Rollowy robak”, „Zakopane”, „Nasze reggae”. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy.[1]
 
Powstawały nowe piosenki, a zespół rozpoczął działalność koncertową. Do składu dołączył Zbigniew Ciaputa.
 
Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności”, „To jest nasza kultura”, „Póki młodość w nas” szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Gościnnie w dwóch piosenkach, na saksofonie, zagrał Ryszard Wojciul, ówczesny muzyk zespołu Róże Europy, który od 1988 roku stał się członkiem zespołu.
 
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu pt. Wybacz mi Polsko (O Dzieciach Solidarności). W studio Programu Trzeciego Polskiego Radia zarejestrował cztery piosenki – „Psy wojny „, „Puszka Pandory”, „Owady” i utwór „Poranne pociągi”, który ukazał się na albumie kompilacyjnym „Radio nieprzemakalnych” pod tytułem „Piosenka dla…”

 
W 1989 zespół wydał kolejną płytę „Szukam nowego siebie”, z przebojami „Nie zmienię świata” oraz „Smutna środa”. Nastąpiły zmiany personalne, odszedł Nazimek (do Chłopców z Placu Broni), którego zastąpił Zbigniew Heflich. W takim składzie w czerwcu 1990 r. grupa wystąpiła na festiwalu Rock Opole, a w 1992 wydała album „Emocje”. Na wiosnę ukazało się na rynku muzycznym wydawnictwo dwóch kaset z zarejestrowanym koncertem „Sztywny Pal Azji Live 1987”. Były tam utwory nigdzie nie publikowane np. „Tu jest prowincja a tam stolica”, „”Niech żyje r’n’r”, „Country” czy „Nasza praca”. Rok później, w lutym 1993, muzycy nagrali czwartą płytę „Dewiacje na wakacje”, która została wydana na przełomie 93/94 r. oraz teledyski do utworów „Turururum” i „Kolor czerwony”.
 
Kolejna płyta, „Spotkanie z… 1986-1994” ukazała się w 1996. Na płycie znalazły się nowe wersje największych przebojów grupy. Po nagraniu tej płyty z zespołu odszedł Leszek Nowak oraz Zbigniew Heflich. Kisiński jednak nie zamierzał rozwiązywać zespołu, powołał do składu Grzegorza Kłeczka, a sam stanął za mikrofonem. Ponadto w 1996 Sztywny Pal Azji nagrał też muzykę do filmu Macieja Ślesickiego „Sara”, oraz piosenkę „Ty co dziś” na składankę świąteczną.
 
W 2000 do zespołu powrócił Leszek Nowak, czego efektem było wydawnictwo „Szpal” z przebojem „Polscy chłopcy” z repertuaru grupy Instytucja.
 
W listopadzie 2004 r. na kilkanaście dni przed wejściem do studia nagraniowego w niewyjaśnionych do końca okolicznościach zespół opuścił Kisiński. Grupa działała w dalszym ciągu z gitarzystą Waldemarem Koterbą oraz basistą Mariuszem Ginalskim.
 
W czerwcu 2006 roku zmarł Janusz Deda, pierwszy perkusista. Jego odejście uczczono pożegnalnym koncertem w Chrzanowie.
 
Latem 2007 roku Kisiński i Wojciul postanowili reaktywować zespół wraz z pozostałymi członkami Leszkiem Nowakiem i Zbigniewem Ciaputą. W pierwszych sesjach nagraniowych demo brał udział Leszek Nowak. Zespół nagrał dwie nowe piosenki pt. „Dancefloor Poland” i „Pij mleko”. Po przesłuchaniach nowym wokalistą zespołu został laureat 3 miejsca IV edycji programu Idol, Bartosz Szymoniak, który w tychże nagraniach już uczestniczył. Na basie zadebiutował Jacek Śliwczyński, były muzyk zespołu T.Love Alternative.
 
Premiera nowej płyty „Miłość jak dynamit” nastąpiła 22 lutego 2008. Singlem zwiastującym krążek był Kostium Davida Byrne.
 
Zespół w nowym składzie wystąpił na Festiwalu im. Ryszarda Riedla w Tychach, koncercie „Solidarni z Gruzją” oraz koncercie „20 lat wolności” dla telewizji Polsat, na którym zaśpiewali obaj wokaliści Bartosz Szymoniak i Leszek Nowak. W czerwcu 2011 r. w Chrzanowie odbył się koncert jubileuszowy. Wystąpili prawie wszyscy byli członkowie zespołu, w tym członkowie pierwszego składu Paweł Nazimek i Andrzej Turek ( „Azja”)
 
W 2012 roku na rynek weszła kolejna płyta „Fiss Pink”.[2] Znalazło się na niej kilka melodyjnych utworów jak :”To lato to sen” (pod zmienionym nieco tytułem), „Flakon” oraz nostalgiczna piosenka z tekstem Bogdana Łyszkiewicza, lidera Chłopców z Placu Broni pod tytułem „Słońce gdy jadę szosą”.
 
Na dwudziestopięciolecie działalności wydawca płytowy MTJ wydał box z reedycją wszystkich płyt studyjnych wzbogaconą utworami koncertowymi i nigdy nie publikowanymi m.in. piosenkami śpiewanymi przez pierwszego wokalistę Leszka Nowaka jak „Jestem sam”, „Psy wojny” czy „Owady”. Znalazły się tam również utwory śpiewane przez lidera Jarka Kisińskiego – m.in. „Biały”, „Horoskop”, „Twoja dziewczyna” i inne.. We wrześniu 2013 r. na rynek weszła składanka z największymi przebojami grupy pod tytułem „Kolory muzyki”.
 
W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.[3] Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową „Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja”. W lipcu ukazał się singiel promujący trasę pod tytułem „Na moim strychu”. Utwór ten zaśpiewał Leszek Nowak. W marcu 2015 roku grupa wydała kolejny nowy utwór zaśpiewany również przez Leszka Nowaka, zatytułowany „Piękna dekada samobójców”.
 
1 lipca 2015 roku zespół ogłosił zakończenie współpracy z Bartoszem Szymoniakiem, oraz powrót do składu pierwszego wokalisty – Leszka Nowaka, a także basisty – Pawła Nazimka[4].
 
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.