Teatr Nikoli będzie rozdawał uśmiechy w TWINPIGS z okazji Dnia Dziecka!

 

country1 country4 pobrane (2) pobrane

To naprawdę zaskakujące, że potrafią wzruszyć i rozbawić do łez zarówno młodych widzów, jak i dorosłych. Jedno jest pewne: są ponadczasowym fenomenem. Być może właśnie dlatego, od czasu kiedy w 1992 roku wystąpili na pierwszym festiwalu teatralnym w Krakowie, polska publiczność oszalała na ich punkcie, a ich popularność nie gaśnie do dziś!

 W czasie, kiedy większość z rodziców naszych kilkuletnich pociech była jeszcze dziećmi (1990 r.), w odległym Kijowie powstał projekt teatralny o nazwie Biały Klaun, który w późniejszym czasie otrzymał nazwę Teatr Nikoli. Nazwa ta stosowana jest do dziś, tak samo jak do dziś jego pomysłodawca Mikołaj Wiepriewa reżyseruje spektakle porywające swoją formą ludzi na całym świecie.  Spektakle, w których można zobaczyć nie tylko jego osobę, ale także pełną talentu, pochodzącą z Krakowa Dominikę Juchę. 

 Czym jest Teatr Nikoli? To fenomenalne połączenie pantomimy, akrobatyki, teatru ruchu i tańca, przenoszące widzów do magicznych krain o niepowtarzalnej aranżacji. Każdy spektakl to istne show, w którym – co najważniejsze – nie brakuje prawdziwego człowieka.  Wykreowane postaci zaskakują prawdą, natężeniem emocji i bogactwem treści. Ich repertuar to głównie autorskie scenariusze, ale chętnie sięgają również do klasyki, która dzięki Nim zyskuje zupełnie nową twarz. 

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na ich spektakl właśnie do Miasteczka Westernowego Twinpigs? Bo gdzie, jak nie właśnie tam, można znaleźć lepszą oprawę dla „Country Show”? To zabawna opowieść o Dzikim Zachodzie, dziejąca się w jego scenerii. Uwagę widza przyciągają przede wszystkim charakterystyczne postacie kowbojów, których ekspresja i energia powoduje, że w trakcie spektaklu zaciera się bariera między odbiorcą a aktorem. Rozbawiona widownia pamięta o spektaklu jeszcze długo po nim.

 Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy Teatr Nikoli do TWINPIGS w Żorach, aby sprezentować Waszym pociechom ogromną dawkę wrażeń i dobrego humoru!  Pierwszego i drugiego Czerwca, jak na Dzikim Zachodzie przystało: punktualnie w samo południe zapraszamy na scenę Miasteczka Westernowego, na jedyny w swoim rodzaju Country SHOW! Wstęp w cenie biletu do TWINPIGS.

Kochani! Prezentujemy laureatów konkursu dla szkół. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Praca włożona w każdy projekt jest naprawdę imponująca, przez co wybór był nie lada wyzwaniem. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłów!
Laureaci:
Kategoria klas I-III

I miejsce SP w Kwaśniowie Dolnym kl.II – łączenie obie grupy
II miejsce SP 151 w Krakowie kl.II a
III miejsce Kraków-Lusina SP im Św.Jadwigi kl.I

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce SP 2 Bochnia kl.IV b
II miejsce SP w Boguszy kl.VI – obie grupy łącznie
III miejsce SP w Słotwinie kl.V

Kategoria Gimnazjum

Miejsce I- ZS w Uściu Gorlickim – Katarzyna Łukaszczyk Kl. I
Miejsce II – Gimnazjum nr 1 w Czeladzi – Daria Oczkiewicz Kl. IIIb
Miejsce III Gimnazjum. nr7-im-Czeslawa Milosza-rybnik-Kl. IIb

Wyróżnienia:

1.Nowy Sącz, SP nr 8, klasa 3B
2.Pszczyna, SP nr 3, klasa 2c
3. Rybnik, SP nr 21 , klasa 6c, grupa 1
4. Szynczyce, woj. łódzkie, SP klasa 5

Gratulujemy!

DSC_0444 DSC_0447 DSC_0448 DSC_0449 DSC_0451 DSC_0453  DSC_0457DSC_0478DSC_0458 DSC_0461 — Odzyskano DSC_0462 DSC_0467 

moto (1)Zapraszajcie znajomych! W każdy piątek motocyklowe spotkania na Dzikim Zachodzie, na których nie może Was zabraknąć.

Zmęczeni po ciężkim tygodniu? Macie ochotę zakończyć popołudniową przejażdżkę dobrym spotkaniem w motocyklowym gronie? Saloon TWINPIGS czeka na Was w każdy piątek od 18:00!! Dobra muzyka, zimne piwko i dobre jedzenie na jedynej w okolicy imprezie dla ludzi z tą samą pasją i klimatem. Moto Friday – sprawiamy, że zachód staje się jeszcze bardziej dziki!

karaoke fb

Czy znacie kogoś, kto nigdy niczego nie zaśpiewał? Niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania każdy z nas ma ulubione piosenki, przy których bezwiednie zaczyna nucić, śpiewać, krzyczeć lub gwizdać. Jak śpiewał Jerzy Stuhr, czasami człowiek po prostu musi! Jeżeli chcesz poczuć się jak gwiazda i zmienić dezodorant na prawdziwy mikrofon, albo jesteś starym wyjadaczem Karaoke, nie może Cię zabraknąć na tej imprezie! 

Profesjonalne nagłośnienie!

Bogata baza utworów!

Pyszne drinki!

WSTĘP FREE!!!!!

27-28 maja, godz. 19:00

               Gościmy w Miasteczku niezwykły Duet Centurion: Mirosława Dymurskiego i jego konia Rapiera. Ta para daje widowiska pełne przyjaźni między człowiekiem i koniem, ale również pokazy niezwykłego partnerstwa i współdziałania. 

IMG_0394-1 IMG_0405-1

Mirosław Dymurski odnalazł drogę do wnętrza umysłu koni. Jest zawodowym treserem koni, ale przede wszystkim stał się dla nich przyjacielem. Czas, cierpliwość i zachowanie zasad w komunikacji ze zwierzęciem, zgodnych z postrzeganiem świata w jego naturalnym środowisku – to klucz do jego relacji z końmi. Jako konsultant i instruktor jazdy pracował między innymi z Jerzym Hofmanem przy jego filmach: „Ogniem i mieczem” oraz „Stara Baśń”. Od 2004 organizuje pokazy kaskaderskie i tresury koni, które budzą wiele pozytywnych emocji.

IMG_0361-1 IMG_0371-1 IMG_0373-1 IMG_0375-1 IMG_0380-1 IMG_0381-1 IMG_0387-1 IMG_0390-1

DJ Wika zagra na Prywatce łączącej pokolenia w TWINPIGS!

PROMOCJA ONLINE 50% – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

16

26 maja w Saloonie TWINPIGS za konsoletą stanie jedyna w swoim rodzaju, niesamowita kobieta: DJ WIKI. To prawda, jest najstarszą DJ-ką w Polsce, ale tutaj wiek nie ma nic do rzeczy. Za każdym razem udowadnia, że na jednej imprezie mogą się razem bawić wszystkie pokolenia.

Tuż po 70-ce postanowiła kupić 2 laptopy i mikser. Wydając sporą część każdej emerytury na nowe płyty, przygotowywała się powoli, aby samodzielnie stanąć za konsoletą. Podpatrując doświadczonych DJ, uczyła się obsługi urządzeń, ale również sposobów na stworzenie klimatu, przy którym sala będzie pełna do bladego świtu. Zaczynała na wieczorkach dla seniorów, a następie pojawił się pomysł na imprezy, które połączą pokolenia.  Jak sama przyznaje, granie dla osób w tak zróżnicowanym wieku to niezwykle trudna sztuka. Ale wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie raz już słyszała od 20-latków, że „wymiata”.  

Jej pasja i upór stały się sposobem na życie, a Ona sama – najstarszą Dj-ką w Polsce. Prawdopodobnie również najpopularniejszą. Choć kobiet o wiek się nie pyta, jej nie krępuje fakt, że ma 77 lat. Być może dlatego, że w dalszym ciągu przy bitach zza jej konsolety bawią się ludzie w każdym wieku. Grała w wielu zagranicznych klubach, na salach gdzie mieści się kilkaset osób. Przede wszystkim udowodniła polskim seniorom, że życie nie kończy się po 70. urodzinach, że jeszcze nie pora na kocyk i amol.  Wirginia Szmit, bo tak naprawdę nazywa się DJ WIKA, chce pokonać stereotypy o tym, że starość jest czymś pokracznym i niepotrzebnym.  W tygodniu więc bawi wnuki, a w weekendy staje za konsoletą. Bo dla tej Pani nie ma granic!

 

Zapraszamy na prywatkę, która połączy pokolenia.

Start o 20:00! Cena biletu 39 zł.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Wszystkie informacje i rezerwacje biletów pod numerem telefonu: /32/ 416 08 06

Każdego poczęstujemy setą i galaretą!

 

Dziś kolejny dzień WIELKIEGO GRILLOWANIA z MASTERCHEF Junior w TWINPIGS!
Zapraszamy do miasteczka na wspólne grillowanie oraz degustację!
WIELKIE GRILLOWANIE z Finalistami MasterChef Junior rozpoczyna się o godzinie 11:00.
Goście kosztują specjały z grilla naszych małych Mistrzów!
A oprócz tego animacje, pokazy, kaskaderzy, atrakcje i wiele stanowisk grillowych!
Mamy dobrą informację dla Tych, co nie zdążą na pierwszą turę grillowania, ZAPRASZAMY na kolejną, która zaczyna się o 15:30 !

 

Więcej informacji TUTAJ (klik)

 

hadex

14 maja w Miasteczku Westernowym TWINPIGS w Żorach odbędą się Targi Budowlane organizowane przez firmę Hadex. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 40 producentów, a Gościom czas umili program rodem z Dzikiego Zachodu oraz występ kabaretu Smile.  Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Żor.

Jeżeli planujesz budowę domu, remont lub jesteś pasjonatom majsterkowania, w sobotę 14 maja powinieneś odwiedzić Miasteczko Twinpigs w Żorach. Z okazji 30-lecia swojej działalności firma Hadex zaprosiła cenione firmy z branży budowlanej do wspólnego zaprezentowania swojej oferty. Będzie można nie tylko zapoznać się z nowymi trendami budownictwie, ale również zobaczyć specjalnie przygotowane pokazy techniczne i skonsultować ze specjalistami nasze plany remontowo-budowlane. Wystawcy przygotowali również atrakcyjne cenowo oferty, z których będzie można skorzystać, decydując się na składanie zamówień podczas Targów.

Dlaczego warto wybrać się na imprezę budowlaną całą rodziną, która zwykle ziewa, kiedy jej głowa wybiera najlepsze materiały budowlane? Organizator, wspólnie z Miasteczkiem TWINPIGS, przygotował specjalny program artystyczny. Pokazy tańca liniowego, inscenizacje kowbojskie, gry i zabawy z animatorami, pokaz iluzji Tomasza Kabisa, oraz występ kabaretu Smile umilą czas wszystkim odwiedzającym Targi. Co jednak najważniejsze, wstęp do Miasteczka będzie w ten dzień bezpłatny, a do skorzystania z atrakcji upoważnia karnet w promocyjnej cenie 26 zł.

Harmonogram programu:

10.00 Otwarcie bram Miasteczka 

11.00 Uroczyste otwarcie Targów 
11.10 Pojedynek rewolwerowców – inscenizacja kowbojska
12.00 Warsztaty tańca liniowego
13.00 Kowboj SHOW
14.00 Gry i zabawy z animatorami
15.00 Napad na bank – inscenizacja kowbojska
15.30 Wręczanie nagród laureatom konkursu ” 30 nagród na 30-lecie Hadex”
16.00 Występ Kabaretu SMILE
17.00 Pokaz iluzji Tomasza Kabisa, finalisty programu „Mam Talent”

30 kwietnia na Dzikim Zachodzie zrobi się bardzo tanecznie! Najlepszą klubową muzykę zapewnią nam Pesho, Dario i Patric Lerat. Kiedy ta trójka stoi za konsoletą, parkiety zawsze wypełnione są po brzegi, a każdy fan housowych rytmów traci poczucie czasu. Czeka nas wiec  impreza, z której nie wraca się przed bladym świtem.

Start godzina 20:00, Wstęp wolny!

do what you love

★ PESHO ★

Producent, kompozytor, remikser, DJ, inżynier dźwięku pochodzenia bułgarskiego. Związany z polską sceną muzyczną od 2000 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami na płaszczyźnie produkcji i kompozycji muzyki klubowo-popowej. Wykonał szereg remiksów wydanych w takich wytwórniach muzycznych, jak MyMusic, JPlanet Entertainment, 001 Records, Nine Records (USA), Abacus Records, Element Records i Kontor Records.
Występował obok takich gwiazd światowej sceny klubowej, jak Paul Van Dyk, Kosheen, Olav Basoski, Alex Romano.
Smak muzyczny i elastyczność gatunkowa otworzyła mu drzwi do grania ekskluzywnych eventów dla takich postaci i marek, jak Versace, Eva Minge, Olivier Janiak, Apart, BMW, Redd’s, Hotel Diament, a jego produkcje muzyczne można było usłyszeć między innymi w programie Kuby Wojewódzkiego. Kawałek “I wanna taste”, który nagrał z Mr Hide zrobił sporo zamieszania na polskim rynku muzyki klubowej. Został on bardzo dobrze przyjęty przez media i długo utrzymywał się na listach przebojów. Był też grany na wysokiej rotacji w 4FUNTV. Ostatnią produkcją Pesho jest utwór “Lans” grupy Monopol, który zdobył 1 miejsce VIVA TOP 10 PL i został ogłoszony imprezowym hitem roku.
www.facebook.com/peshoofficialsite 
www.youtube.com/peshoofficial 
https://youtu.be/uIHxCvooD48

★ DARIO ★

Jeden z pomysłodawców projektu WE LOVE IBIZA.
Od początku swojej działalności jako DJ aktywnie propaguje muzykę house. Jego sety, to połączenie najlepszych dźwięków prosto z Ibizy, z klasykami gatunku oraz nowościami. Jego muzyka wciąga i nie pozwala zejść z parkietu!

★ PATRIC LERAT ★

Był jednym z założycieli radia internetowego houseradio.pl, w którym miał swoją audycję „Spanish Fly”. Jest współorganizatorem wielu imprez w naszym kraju. Obecnie gra muzykę klubową oscylującą w okół  takich gatunków jak Deep House, Tech House, House, Nu Disco, Indie Dance.
https://www.mixcloud.com/patriclerat/
http://soundcloud.com/patriclerat

arka1200_505

Bilet wstępu 30zł – Wielka scena

Co roku 26 maja wszyscy bez wyjątku stajemy się maleńkimi dziećmi. Marzymy w głębi ducha o ciepłym kakao, z którego ukochana mama starannie ściągała znienawidzony kożuch. Zapominamy, że już nie wypada się zbyt czule tulić i że zwykle w domu o uczuciach być może mówi się zbyt rzadko.

Drogie mamy! Pamiętacie swój pierwszy Dzień Matki? Największym prezentem, o którym mogłyście wtedy marzyć, był wtedy całus lub jeden z pierwszych uśmiechów, którego nie zapomnicie przez długie lata. Ale na pewno był to też dzień refleksji nad tym, kim stałyście się w ostatnim czasie. Jak macierzyństwo wpłynęło na Wasze postrzeganie świata i jego priorytetów. Nagle odkryłyście w sobie uczucia, o których istnieniu nie miałyście pojęcia, a żadne dotychczasowe zajęcie nie dawało tak wiele satysfakcji, jak pielęgnowanie Waszego maluszka. Kolejne lata to także powód do wzruszeń. Widok pomiętej laurki, czy opadłych z powodu uścisku małej rączki tulipanów to setki ukradkiem otartych łez szczęścia. Każda z Was pamięta wierszyki na Dzień Matki, które osobiście suflerowałyście, zapach kupionego w kiosku dezodorantu za pierwsze uzbierane grosiki i pierwszą, zrobioną własnoręcznie przez malucha biżuterię. Być może nie przypadkowo kilka dni później obchodzimy Dzień Dziecka. Każda z Was na pewno chciałaby zrekompensować swoim pociechom ilość miłości otrzymaną z okazji tego wyjątkowego święta.

A gdyby tak połączyć obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka? W TWINPIGS już o tym pomyśleliśmy. Specjalnie z tych dwóch okazji zagra dla Was Arka Noego! Chyba nikomu nie musimy ich przedstawiać. To zespół, który połączył wszystkie pokolenia. Na ich koncertach pojawiają się osoby w każdym wieku, a fenomen dziecięcej popularności nie mija od wielu lat. Ci, którzy słuchali pierwszych piosenek Arki w dzieciństwie, teraz puszczają je kolejnym pokoleniom. Ich teksty zbudowane na rodzinie i wierze są ponadczasowe i reprezentują wartości ponad wyznaniowe, co sprawia, że praktycznie każda osoba w Polsce zna dzieciaki z Arki Noego.

Koncert odbędzie się 26 maja o godzinie 17:00

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasach miasteczka lub online.

 Otwarcie bram godzina 15:00

 

 

BIO:

Zespół powstał w 1999r., z oka­zji piel­grzymki Ojca Świę­tego Jana Pawła II na zamó­wie­nie TVP1. Pio­senki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następ­nych płyt, mówią w niezwy­kle pro­sty i przy­ja­zny spo­sób o rze­czach naj­waż­niej­szych dla czło­wieka.

Arkę Noego pro­wa­dzi Robert Frie­drich — gita­rzy­sta, kom­po­zy­tor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, daw­niej Acid Drin­kers, Turbo). W zespole gra 8 muzy­ków oraz 12 do 15 dzieciaków. Mło­dzi wyko­nawcy śpie­wają niezwykle spon­ta­nicz­nie — nie mają spe­cjal­nie szko­lo­nych i usta­wia­nych gło­sów, nie odby­wają regu­lar­nych prób.

Zespół jeź­dzi z kon­cer­tami po całej Pol­sce. Co roku daje spe­cjalne kon­certy z oka­zji Bożego Naro­dze­nia i Wiel­ka­nocy, trans­mi­to­wane póź­niej przez Tele­wi­zję Pol­ską. Odbył kilka zagra­nicz­nych tour­née’, w tym do USA.

Popu­lar­ność pio­se­nek Arki Noego spo­wo­do­wała zain­te­re­so­wa­nie ich muzyką za gra­nicą Pol­ski, powstały więc obco­ję­zyczne wer­sje utwo­rów. Wydają swoją twórczość po nie­miecku, (płyta wydana przez BMG – SONY), hisz­pań­sku, w języku ukra­iń­skim i szwedz­kim. Ist­nieje prze­kład na język angiel­ski, japoński, języki afrykańskie. przy­go­to­wy­wane jest tłu­ma­cze­nie na cze­ski.

KURS

Miejsce – Miasteczko Westernowe TWINPIGS

Start godz. 9:00

cena: 130 zł

Zapisy pod nr tel 502 631 960

Długi majowy weekend to dla wielu osób otwarcie sezonu grillowego. Coraz dłuższe wieczory i słoneczna pogoda sprawiają, że chętniej wychodzimy z domów, a nasze podniebienia zaczynają domagać się czegoś odymionego i podpieczonego. Poczuliście ten zapach?

Czy ktoś z Was wie, dlaczego najlepsze majówkowe grillowanie odbędzie się właśnie w Miasteczku Twinpigs? Bo przy rozgrzanym do czerwoności ruszcie staną prawdziwi specjaliści. Zapomnijcie więc zupełnie o kiełbasie z musztardą sarepską. Finaliści MasterChef Junior przygotują dla Was naprawdę wyjątkowe potrawy. Będzie można podpatrzeć,  jak radzą sobie w przygotowaniu rodzinnego garden party najlepiej zapowiadający się kucharze w kraju. Co jednak najważniejsze, będziemy mieli okazję pokosztować gotowych smakołyków, a wśród nich między innymi dania z baraniny, krewetek, gruszek i łososia. Te dzieci nie pozwolą Wam opuścić miasteczka z niedosytem. Ale skoro już jesteśmy przy niezwykłych personach, gospodarzem Wielkiego Grillowania będzie sam Tomek Kabis – gwiazda programu Mam Talent i nasz nadworny iluzjonista. 

iscounts & sales

Oczywiście pyszne grillowanie to nieodzowna część każdej udanej majówki. Dziki Zachód jednak rządzi się swoimi prawami. Zatem nie zabraknie w Miasteczku pojedynku w samo południe, okoliczne czarne charaktery jak zwykle będą próbowały obrabować bank, a dzielny szeryf prawdopodobnie zaprowadzi w Miasteczku porządek. Po emocjach, które dostarczy nam Tajemnicze Podziemie i Nawiedzona Sztolnia schłodzimy się przy Wodnej Atrakcji i wypoczniemy podziwiając widoki na młyńskim kole Far West. Po przejściu przez drzwi Kuli Parowej przeniesiemy się do najlepszych na świecie obserwatoriów mieszczących się w Texasie. Na deser zapraszamy na Karuzelę Trapera, na której niewątpliwie emocje sięgają zenitu. 

Jak sami widzicie, atrakcji w te dni na pewno nie braknie. Zapraszamy więc w rodzinną podróż kulinarną po Dzikim Zachodzie. Do zobaczenia! 1-2 Maja. Miasteczko Westernowe TWINPIGS w Żorach! Otwarcie bram jak zwykle o 10:00.

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie: www.rpo.slaskie.pl