Festival Iluzji w TWINPIGS

784_295

Chcielibyście, by magiczne wspomnienia osłodziły Waszym pociechom powrót do szkoły? Nie może Was zabraknąć 27 i 28 sierpnia w Miasteczku Westernowym TWINPIGS, gdzie odbędzie się pierwszy Festiwal Iluzji na Dzikim Zachodzie!

Ostatni weekend wakacji bywa prawdziwym małoletnim Blue Monday. Coraz chłodniejsze wieczory, coraz szybsze zachody słońca, no a przede wszystkim tęsknota za nowo poznanymi przyjaciółmi z kolonii porządnie dają w kość, szczególnie tuż przed powrotem do szkolnej ławki. A gdyby tak zostać dobrą wróżką dla swojego dziecka i wyczarować mu magiczną krainę? To wszystko może stać się możliwe podczas jedynego w swoim rodzaju Festiwalu Iluzji.

Wyobrażacie to sobie? Ponad 15 iluzjonistów dających popis swoich czarów (a biorąc pod uwagę, że wezmą udział w konkursie ocenianym przez srogie Jury – dadzą z siebie wszystko!), różnorodne sztuczki, pokazy mrożące krew w żyłach oraz te rozbawiające publiczność do łez. Wyszukane rekwizyty, zaskakujące finały i wszechobecna magia, a wszystko to w otoczeniu tak nietypowym, jak i zupełnie trafnym do praktyk prestidigitatorskich. Między tą paradą iluzji przechadzać się będą najodważniejsi kowboje na wschód od Wimington. Z Szeryfem na czele dokładnie przypilnują, aby goście, którzy przybędą do TWINPIGS,znakomicie się bawili, aby dzieciom otwierały się usta z zachwytu i aby oklaski nie milkły aż do ostatniego występu, a przede wszystkim, aby sejf Bankiera po prostu nie… zniknął.

To będzie jeden z najlepszych weekendów tych wakacji! Już od wejścia powita Was jeden z kowbojów, Cody, zamieniony wiele lat temu przez pewnego czarnoksiężnika w pluszową Świnkę. Ku zaskoczeniu maga okazało się, że Cody wprost uwielbia być ogromną maskotką, do której do woli przytulają się wszystkie dzieci! Wkroczycie w niedostępny, niecodzienny świat. W fascynującym otoczeniu Miasteczka będziecie mogli spotkać Iluzjonistów, którzy między swoimi występami być może dadzą się namówić, by uchylić rąbek tajemnicy, a zza uszu Twojego dziecka wyciągnąć tyle złota, ile tylko zdołają unieść.

Jeżeli będziecie chcieli się przekonać, czy to co widzicie jest jawą czy snem, będziecie mogli sprawdzić poziom swojej adrenaliny na szalonych karuzelach lub w kinach 5D i 6D. Nie zapomnijcie też skosztować pyszności, które według tajemnych przepisów przygotowują własnoręcznie miejscowi cukiernicy i kucharze. Kiedy już pomyślicie, że zobaczyliście wszystko, oszołomi Was gwiazda festiwalu, crème de la crème polskich iluzjonistów oraz finalista programu Mam Talent w jednej osobie, czyli nikt inny jak Tomasz Kabis. Każdy jego pokaz jest niezapomnianym, zapierającym dech przeżyciem.

program-dnia-iluzja-fb

Wszystkie występy w cenie biletu do TWINPIGS. Czekamy na Was!

15

Jeżeli również dla Was chwile spędzone z rodziną są nieocenione, mamy dla Was coś wyjątkowego. Zabierzcie swoich najbliższych na wspólny obiad do restauracji Panna Maria Texas, gdzie wraz z pysznymi daniami i wyjątkową atmosferą możecie otrzymać bezpłatne zaproszenia do Miasteczka Westernowego TWINPIGS! Wszystko jest proste jak 2+2! Zapamiętajcie tylko hasło: „Radość rodzinnej przygody”, wyszeptajcie go obsłudze przy zamówieniu, a jeżeli Wasz rachunek osiągnie kwotę min. 150 zł, dwa zaproszenia do Parku Rozrywki wpadną w ręce Waszej rodzinki!  Bo wspólnie spędzony czas to największy prezent, który możecie podarować swoim bliskim!

 

REGULAMIN PROMOCJI DLA KONSUMENTÓW „Bezpłatne zaproszenia do TWINPIGS

§1 Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem promocji dla konsumentów „Bezpłatne zaproszenia do TWINPIGS” (dalej „Promocja”) jest NOWE MIASTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. KATOWICKA 24, 44 – 240 ŻORY TEL.: 32 41 60 950 E-MAIL: BIURO@NOWEMIASTO.ZORY.PL WPISANA DO REJESTRU PRZEDSIĘBIORCÓW KRS PROWADZONY PRZEZ X WYDZIAŁ GOSPODARCZY SĄDU REJONOWEGO W GLIWICACH POD NUMEREM 0000344988 KAPITAŁ ZAKŁADOWY 46.913.000 ZŁ W CAŁOSCI OPŁACONY NIP 651-169-68-85 REGON 241339080 (dalej „Organizator”).

 2. Promocja obowiązuje w dniu 20.08.2016r w godzinach otwarcia restauracji Panna Maria Texas przy ul. Katowickiej 24 w Żorach.

 3. Promocja przeznaczona jest dla osób fizycznych nabywających produkty, będących konsumentami w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego, zwanych dalej „Konsumentami” lub „Klientami”.

§2 Zasady Promocji

 1. Każdy Klient, który w okresie trwania Promocji dokona zamówienia na dowolny posiłek lub napoje bezalkoholowe  za kwotę nie mniejszą niż 150 zł i przekaże obsłudze Hasło podane na portalu społecznościowym Facebook, uzyskuje prawo do otrzymania dwóch zaproszeń do Miasteczka Westernowego TWINPIGS.

 2. Oferta nie łączy się z innymi ofertami promocyjnymi obowiązującymi w restauracji.

 3. Promocja dotyczy dań zamówionych i spożywanych na miejscu w restauracji i nie obejmuje dań sprzedawanych na wynos.

 4. Złożenie zamówienia na danie lub napój oraz skorzystanie z oferty na zasadach i warunkach opisanych w niniejszym regulaminie musi odbyć się w tym samym czasie i zostać potwierdzone jednym paragonem fiskalnym.

 5. Klientowi nie przysługują jakiekolwiek roszczenia w związku z nieskorzystaniem z Promocji, nie zgłoszeniem Kelnerowi chęci skorzystania z Promocji przed złożeniem zamówienia, a w szczególności roszczenie o otrzymanie ekwiwalentu pieniężnego za zaproszenia opisane w § 2 ust. 1.

§3 Postanowienia końcowe

 1. Niniejszy regulamin będzie udostępniany wszystkim zainteresowanym w restauracji objętej Promocją, na stronie internetowej Organizatora oraz w siedzibie Organizatora.

 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

 3. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie. Informacja o zmianie Regulaminu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.twinpigs.zory.pl

Pierwszy weekend września upłynie pod znakiem zabawy z największymi gwiazdami polskiej muzyki. Pożegnamy lato wspólnie z zespołami Enej, Kamilem Bednarkiem i legendarnym Hey. W Miasteczku Westernowym Twinpigs zaprezentują się także Sari Ska Band, Zawiało i Carrantuohill & Anna Buczkowska wraz z widowiskową grupą taneczną Salake. Koncerty są biletowane.

sari slider

2 wrzesień, piątek
Miasteczko Westernowe Twinpigs Żory
18.30 Sari Ska Band
20.00 Enej
Bilet: 5 zł

3 wrzesień, sobota
Miasteczko Westernowe Twinpigs Żory
16.00 Warsztaty Tańca Irlandzkiego – prowadzenie grupa Salake
17.30 Zawiało
19.00 Carrantuohill & Anna Buczkowska, Taniec Irlandzki grupa Salake
20.30 Kamil Bednarek
Bilet: 5zł

4 wrzesień, niedziela
Miasteczko Westernowe Twinpigs Żory
19.30 Hey
Bilet: 35 zł do 15.08, 45 zł do 3.09, 55 zł w dniu koncertu

Prowadzenie Festiwalu: Adam Giza
Sprzedaż biletów: Miasteczko Twinpigs, ul. Katowicka

16 wrzesień, piątek
19:00 Biesiada Szantowa
Dom Kultury, bilet: 30 zł
Wystąpią:
Muzykajaka, Marek Szurawski, The Nierobbers, Voce Segreto
godz. 24.00 After Party
Sprzedaż biletów: Dom Kultury, Dolne Przedmieście 1

Festiwal Voicingers i Miasteczko Westernowe TWINPIGS zapraszają na wieczorno-nocne jam sessions w Restauracji Panna Maria Texas. Co wieczór w dniach 12-21 sierpnia zabawę rozpoczynamy o 21:30. Wszyscy muzycy biorący udział w Voicingers dadzą kolejny upust temu, co działo się w kuluarach warsztatów wokalnych i na scenach wieczornych koncertów! Wstęp bezpłatny! Na teren Restauracji Panna Maria można wejść nie kupując biletu do TWINPIGS.plakat

9 września o 17:00 w Miasteczku Westernowym Twinpigs zagra zespół Illusion.

ilusion

 

Uwaga! Kod transakcji (tpay) upoważnia do odbioru biletu na kasach miasteczka bądź recepcji Hotel TEXAS od 1 Września.

Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Już w 1993 r. zespół zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu oraz pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

Po siedmiu latach wspólnego grania, będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. 14 listopada 1999 r. w gdańskim klubie „Kwadratowa” zagrał swój pożegnalny koncert. W ciągu 2,5 godziny fani usłyszeli wszystkie najlepsze kawałki grupy, po czym każdy z chłopaków poszedł w swoją stronę.
Do czasu… W grudniu 2008 r. przypomnieli o sobie i zagrali koncert we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy osób!), zespół zniknął ze sceny na kolejne trzy lata. W 2011 r. Illusion zaskoczył fanów nową płytą „The Best Of”. Jesienią zagrał trzy koncerty: w sopocko-gdańskim Ergo Arena, warszawskim Torwarze i katowickim Spodku. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe DVD z zapisem koncertu w Ergo Arenie. Na prawdziwy powrót trzeba jednak było jeszcze trochę poczekać…

W 2012 r. stało się coś, w co przez te wszystkie lata wierzyli chyba tylko najwięksi optymiści. Paweł, Jerry i Jarek spotkali się i zaczęli pracę nad nowym materiałem. Tomek, zajęty wtedy Lipali, dołączył do chłopaków wiosną 2013 r. i wspólnie dokończyli robotę. 22 maja 2014 r. zaprezentowali światu pierwszą od 16 lat studyjną płytę „Opowieści” i ruszyli w trasę koncertową promującą nowy krążek. Na specjalne życzenie słuchaczy album ukazał się także na winylu, w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Koncerty w dużych i mniejszych miastach, press tour, spotkania z fanami – Illusion powrócił, tym razem na dobre. Udowodnili, że na to, co dobre, warto czekać. W 2015 r. nie zwalniają tempa – pod koniec lipca po raz pierwszy pojawiają się w Kostrzynie nad Odrą, by otworzyć 21. Przystanek Woodstock.

Bilety w cenie 50 zł do kupienia online. (W dniu koncertu 60 zł)

Na rozgrzewkę zagrają dla Was:

HOLYGUNS    https://www.facebook.com/Holyguns-189667947896991/

ROOG    https://pl-pl.facebook.com/ROOGband/

 

Uwaga! Kod transakcji (tpay) upoważnia do odbioru biletu na kasach miasteczka bądź recepcji Hotel TEXAS

 1200-505
 
4 września w Miasteczku Westernowym Twinpigs zagra legenda polskiej muzyki. Zespół Hey wystąpi na scenie plenerowej; koncert będzie kontynuacją corocznego festiwalu Sari (Sari – średniowieczna nazwa miasta Żory).
Kiedy 23 lata temu świat ogarnięty był kultem Kurta Cobaina, a młodzież nosiła kraciaste koszule, w Polsce ukazała się kaseta (tak, kiedyś funkcjonowały kasety, które kupowało się na bazarach lub w sklepach z dżinsami i czarnymi naszywkami z nazwami zespołów, a empik był równie rzadkim zjawiskiem, jak pecet), która zwiastowała całkowicie nową jakość na polskim rynku muzycznym. Młoda wokalistka ze Szczecina i od początku w pełni profesjonalny zespół stał się kultowy od pierwszego nagrania. Wiele osób wspomina ten czas z sentymentem, a utwory z wydawnictwa tytułem „Fire” na pamięć znają osoby sporo młodsze od zespołu. Mania Hey opanowała polskich słuchaczy. Kiedy Nosowska ścięła się na łyso, w jej ślady poszło wiele – nie tylko nastoletnich -dziewczyn. Plotka głosi, że od 1993 roku nie było w Polsce ogniska z gitarą, na którym ktoś nie zagrałby „Teksańskiego”.
 
Można by porównać ich do największych tego świata, chodź świadomie postanowili, że ich kariera będzie przebiegała głównie w Polsce. Nie tylko z każdym kolejnym krążkiem wyznaczają trendy w muzyce. Ich muzyka zgrabnie ewoluuje z płyty na płytę, ale nigdy nie zatraca pewniej indywidualności. Jest w niej coś, co pozwala wrzucić najnowszy singiel jeszcze przed premierą do programu „Jaka to melodia”, a wykonawca utworu będzie rozpoznawalny już po jednej nutce. Mimo to każda kolejna płyta jest naprawdę świeża i nie przestaje być aktualna długo po jej wydaniu. Hey nigdy nie odcinał kuponów od swoich sukcesów, robiąc muzyczne kopie poprzedniego wydawnictwa.
 
To nie koniec powodów, dla których śmiało mogą być stawiani obok takich zespołów, jak The Beatles. Obie formacje charakteryzują niezwykle poetyckie i zawsze trafne teksty. Protest songi ukryte pod pokrywką wspaniałej, lirycznej opowieści. Wplecione w pewną anegdotę, opowiadają o tych skrawkach rzeczywistości, które najchętniej pominęłoby się milczeniem. Mniej bezczelnie niż Maria Peszek, nie krzepią serc równie mocno jak Kaczmarski, ale we wrażliwości i prawdzie niewielu mają sobie równych. Różni ich od wielu gwiazd jedno. Bez ani jednego skandalu, za to z klasą i coraz większą pewnością siebie, istnieją od ponad 2 dekad, wskakując każdym kolejnym singlem na najlepsze Polskie listy przebojów. Ich koncerty wypychają sale po brzegi, ich płyty pokrywają się szlachetnymi kruszcami, a fanów nieustannie im przybywa.
 
Zespół właśnie promuje najnowszą płytę „Błysk”. Już wkrótce będziemy mieli okazję posłuchać tej znakomitej muzyki w TWINPIGS. A na dobry początek zapraszamy na równie energiczne występy zespołów CORIA i GRAVITY OFF. Bilety w cenie 35 (do 15 sierpnia) 45zł (do 3 września) 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w recepcji hotelu Texas, w Parku Wodnym Aquarion w Żorach oraz na stronie Ticketpro i twinpigs.zory.pl,
 
 
 
Supporty:
supporty
 
 
 
 

Półkolonie Lato 2016

ENTER TODAY

PROGRAM PÓŁKOLONI

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ KOWBOJSKI
8:00 – 8:30 Zbiórka – przywitanie z uczestnikami półkolonii.
8:30 Śniadanie
9:00 Ustalenie zasad do Westernowego Regulaminu Półkolonii Letnich
9:30 – 12:30 BLOK ZAJĘĆ DLA PRAWDZIWYCH KOWBOI,
a w tym: pojedynki, napad na bank, spotkania z najlepszym przyjacielem kowboja – koniem.
Wyzwania na Dzikim Zachodzie – zdobywanie odznaki szeryfa.
12: 30 Obiad
13:00 -15: 00 WARSZTATY W KUŹNI: wyrabianie sprzętu dla kowbojów – jak powstaje lasso – skręcanie liny – wykuwanie w żelazie – wyrabianie podkowy.
Studio OLD FOTO zaprasza w podróż w czasie – sesja zdjęciowa w strojach z epoki XIX/XX wieku.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15: 30 Podwieczorek
15:50 Omówienie dnia. Pożegnanie.

WTOREK – DZIEŃ TRAPERA
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 – 10:30 Wprowadzenie do tematu: pojęcia „trap”, człowiek gór. Metody przetrwania w dziczy – spotkanie z traperem.
Gry i zabawy tematyczne.
10:30- 12:30 W poszukiwaniu ognia – wyprawa do Muzeum Ognia.
12: 30 – Obiad
13:00 – 14:30 Wyprawa do lasu. W ślad za Traperem
(poszukiwanie tropów).  Tworzenie wspólnej opowieści z wyprawy.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15:50 Omówienie dnia, pożegnanie.

ŚRODA – DZIEŃ INDIAŃSKI
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 – 12:30 BLOK ZAJĘĆ DLA PRAWDZIWYCH INDIAN,
a w tym: spotkanie w tipi z Białą Sową, indiańskie legendy, opowieści o rdzennych kulturach Ameryki, nauka języka indiańskiego –język migowy
Warsztaty indiańskie – malowanie symboli indiańskich na kamieniach.
12: 30 Obiad
13.00 WIELKA PRZYGODA W MEKSYKU.
Poznajemy zwyczaje i wierzenia Indian Ameryki Środkowej
„ELDORADO – w poszukiwaniu zaginionego złota” – gra zespołowa.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15:00 Gry i zabawy tematyczne.
Warsztaty tworzenia złotych monet.
15: 30 Podwieczorek: Czekolada – najsłodszy skarb Ameryki.
15:50 Omówienie dnia. Pożegnanie.

CZWARTEK – DZIEŃ WIELKICH ODKRYWCÓW
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 -10 :15 SPOTKANIE Z WIELKIMI ODKRYWCAMI,
a w tym pogadanka o wyprawie Wikingów w X wieku, Krzysztofie Kolumbie i jego przeprawie przez Ocean, Konkwistador H. Cortes oraz podróże Amerigo Vespucci.
Warsztaty manulane w grupach: „Santa Maria, Pinta, Nina – budowa karaweli.
10:30 – 13:30 Wyprawa do Parku Aquarion – rekreacja na basenie.
13: 30 Obiad
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
Fotografia – odkrycie XIX wieku – warsztaty fotograficzne.
Zabawy tematyczne.
15: 30 – Podwieczorek
15:50 – Omówienie dnia, pożegnanie.

PIĄTEK – POŻEGNANIE Z AMERYKĄ
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań.
8:30 Śniadanie
9:00 -10 :30 – Magiczne spotkania z iluzją – zajęcia w języku angielskim (amerykańskie osobowości – H. Houdini, Coperfild)
MAGIC BOX – poznajemy asortyment iluzjonisty.
Quiz wiedzy o Ameryce.
10: 30 – 12:30 Pożegnalne korzystanie z atrakcji
12:30 Obiad
13:15 -14.00 Zaczarowana podróż z Tomaszem Kabisem
– pokaz i warsztaty iluzji
14.00 Pożegnanie z Ameryką. 
Korzystanie z atrakcji Miasteczka
15: 30 Podsumowanie półkolonii.
15: 30 Podwieczorek
Wręczenie dyplomów

 

REGULAMINPÓŁKOLONII LETNICH

ORGANIZOWANYCH PRZEZMIASTECZKO WESTERNOWE TWINPIGS

1.Regulamin określa warunki uczestnictwa dzieci w półkoloniach letnichorganizowanych przez Miasteczko Westernowe Twinpigs, zwane dalej Organizatorem.

2.Półkolonie organizowane są w Miasteczku Westernowym Twinpigs przy ul. Katowickiej 24 w Żorach.

 1. Proces zgłaszania uczestnika półkolonii:
 2. a) rezerwacja miejsca na półkoloniach dokonywana jest przez Klienta drogą mailową,telefoniczną bądź osobiście,
 3. b) Organizator wysyła Klientowi formularz zgłoszeniowyuczestnika na adresmailowy wskazany przez Klienta,
 4. c) Klient zobowiązany jest dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowyuczestnika oraz podpisany Regulamin Półkolonii,a takżedokonać wpłatyw wysokości 400zł/os. za wybrany turnusnie później niż 5 dni przed jego rozpoczęciem;
 5. d) dokonanie formalności, o których mowa w pkt 3c jest warunkiem uczestnictwa dziecka w półkoloniach.
 6. Brak wpłaty powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji miejsca uczestnika półkolonii.
 7. Cena regularna jednego 5-dniowego turnusu wynosi 400zł/os.

6.Warunkiem uczestnictwa dziecka w wybranym przez Klienta turnusie półkolonii jest dokonanie wszelkich formalności przed rozpoczęciem turnusu,tj. podpisanie przez Klienta karty kwalifikacyjnej i regulaminu oraz uregulowanie opłaty za półkolonie nie później niż 5 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

7.Klient ma prawo do rezygnacji z udziału w półkoloniach. Za dzień rezygnacji uważa się dzień doręczenia Organizatorowi pisma zawierającego oświadczenie o rezygnacji z udziału w półkoloniach.2

 

8.W przypadku rezygnacji Klienta z półkolonii, Organizator nie zwraca wpłaconych pieniędzy. Organizator może wyrazić zgodę na zwrot 100% poniesionych kosztów w przypadku, gdy Klient zgłaszający rezygnację znajdzie osobę na zwolnione miejsce.

9.Rezygnacja z części zajęć nie zwalnia z obowiązku wniesienia pełnej opłaty za turnus ani nie uprawnia do ubiegania się o zwrot części kosztów.

10.Organizator zastrzegasobie prawo do odwołania turnusu półkolonii w przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od Organizatora.

11.W przypadku odwołania półkolonii z przyczyn opisanych w pkt10, Klient ma prawo do:

 1. a) zwrotu całości wniesionych opłat (bez odsetek) lub prawo do skorzystania z innego turnusu na zasadach pierwszeństwaw przypadku odwołania półkolonii przed rozpoczęciem turnusu,
 2. b) zwrotu wniesionych opłat proporcjonalnie do niewykorzystanych dni turnusu.

12.Organizator zastrzegasobie prawo do odwołania turnusu półkolonii z powodu zbyt małej ilości uczestników (minimalna liczba uczestników na turnusie –10 osób), o czym Klient zostanie niezwłocznie poinformowany, jednak nie później niż 1 dzień roboczyprzed rozpoczęciem turnusu.

13.W przypadku odwołania turnusu z przyczyn opisanych w pkt 12Klientowi przysługuje prawo do zwrotu wniesionych opłat (bez odsetek) w całości lub prawo do skorzystania z innego turnusu na zasadach pierwszeństwa.

14.Półkolonie organizowane są w 9turnusach 5-dniowych,od poniedziałku do piątku w terminach:

Turnus I –27.06.2016 –01.07.2016

Turnus II –04.07.2016 –08.07.2016

Turnus III –11.07.2016 –15.07.2016

Turnus IV –18.07.2016 –22.07.2016

Turnus V –25.07.2016–29.07.2016

Turnus VI –01.08.2016 –05.08.2016

Turnus VII –08.08.2016 –12.08.2016

Turnus VIII –15.08.2016 –19.08.2016

Turnus IX –22.08.2016 –26.08.2016

15.Dzienny czas pobytu dziecka na Półkolonii trwa od godziny 8:00 do godziny 16:00. W tym czasie Organizator sprawuje opiekę naduczestnikami półkolonii. Dzieci na zajęcia przyjeżdżają do godziny 8:30.Opiekun zobowiązany jest do odebrania dziecka z półkolonii do godziny 16:30.3

 

16.Podczas dziennego pobytu dziecka na półkolonii Organizator zobowiązuje się:

 1. a) przeprowadzić zajęcia zgodnie z harmonogramem dnia,
 2. b) zapewnić 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

17.Półkolonie przewidziane są dla dzieci w wieku od 5 roku życia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z udziału w zajęciach (np. zabrudzenia lub zniszczenia ubrań).

18.Podczas zajęć dzieci obowiązuje kultura osobista i poprawne zachowanie.

19.Podczas przeprowadzanych zajęć dzieci zobowiązane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zachowania zgodnie ze wskazówkami osoby prowadzącej. Dzieci, które nie będą postępować zgodnie z zaleceniami i ich zachowanie uniemożliwi prawidłowe przeprowadzenie zajęć, bądź będą stanowiły zagrożenie dla współuczestników, zostaną wykluczone z półkolonii,o czym niezwłocznie zostaniepoinformowany rodzic lub opiekun prawny. W wyżej wymienionym przypadku nie przysługuje zwrot kosztów poniesionych tytułem uczestnictwa w półkoloniach.

20.W razie nagannego zachowania się uczestnika półkolonii przewidziane jest zastosowanie kar porządkowych:

 1. a) zwrócenie uwagi / ustne upomnienie,
 2. b) ustne przekazanie uwag o zachowaniu się uczestnika rodzicom/opiekunom prawnym,
 3. c) pisemne przekazanie uwag o zachowaniu się uczestnika rodzicom/opiekunom prawnym,
 4. d) odesłanie uczestnika zpółkolonii na koszt rodziców (opiekunów).

21.Uczestnik półkolonii jest zobowiązany do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz wszelkich regulaminów w miejscach pobytu.

 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utracone w czasie półkolonii mienie, chyba że utrata nastąpiła z przyczyn leżących po stronie Organizatora.

23.Posiadanie przez Uczestników półkoloniiwartościowych przedmiotów odbywa się wyłącznie na ich własną odpowiedzialność.

24.Organizator ubezpiecza Uczestników półkolonii od następstw nieszczęśliwych wypadków.

25.Postanowienia niniejszego regulaminu obowiązują Klienta i wszystkie zgłoszone przez niego osoby.4

 

 1. Uczestnika półkolonii obowiązuje regulamin Miasteczka.

26.W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

Zabytkowe samochody na Dzikim Zachodzie – czyżby historyczna niekonsekwencja? Być może, ale za to jaki widok! Bądźcie z nami 30 czerwca, kiedy to do Miasteczka zawita jeden z najsłynniejszych Rajdów Europy!

Już 30 czerwca w Miasteczku będziemy gościć uczestników 39 Międzynarodowego Rajdu Beskidzkiego. To impreza, która co roku gromadzi kilkadziesiąt pojazdów wyprodukowanych w różnych etapach rozwoju motoryzacji. Ich właściciele przyjeżdżają na beskidzkie szlaki nie tylko z całej Polski, ale i z całej Europy: z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Litwy, a nawet Wielkiej Brytanii i Francji. Rajdy Beskidzkie to marka znana w całym świecie zabytkowej motoryzacji i od lat są objęte patronatem Światowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA). Sam Rajd jest jedną z rund Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, których uczestnicy walczą o tytuł puchar Polskiego Związku Motorowego.

W tym roku Organizatorzy postanowili wyznaczyć trasę Rajdu przez Twinpigs – jedyne w swoim rodzaju miejsce na Śląsku, gdzie czasoprzestrzeń w fantastyczny sposób tworzy niezwykle efektową pętlę i przenosi na Dziki Zachód. Uczestnicy Rajdu będą mogli tu odetchnąć między trudami trasy i wymagających prób sportowych, a Goście Miasteczka – będą mogli obejrzeć samochody, których próżno już szukać na drogach, a które stanowią jedne z najpiękniejszych zabytków zachodniej cywilizacji. Zaskakujące drewniane szprychy pojazdów, które są tylko pół pokolenia starsze od konnych powozów; krągłe nadkola samochodów przedwojennych o płynnej, miękkiej linii; sportowy sznyt Mustangów czy Corvette… To widok, którego doprawdy nie da się opisać!

Serdecznie zapraszamy 30 czerwca do Miasteczka Twinpigs: już od godziny 12:30 będzie można podziwiać samochody, które zaparkują na Głównej Ulicy i będą cieszyć oczy do godziny 15:30. O tej porze przed Saloonem odbędzie się Pokaz Elegancji, czyli widowiskowa parada, podczas której usłyszycie garść informacji o każdym z samochodów. Około 16:30 ostatni z samochodów przekroczy bramy Miasteczka, by wrócić do współczesności…

Serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju pokaz; na spotkanie z zabytkową motoryzacją i pełną nostalgii wystawę „muzeum na kołach” w fantastycznej scenerii Dzikiego Zachodu.

plakat-page-001

SLIDER NOC KUPAŁY

Noc Kupały to święto żywiołów. Ta najkrótsza noc w roku to święto, które w niesłychany sposób powtarza się w mitologiach niemal wszystkich ludów Europy: Słowian, Germanów, Bałtów i nawet Celtów. Niezależnie, czy modlili się do Swarożyca, Peruna, Odyna czy Belenusa, w tę jedyną w roku noc wszyscy czcili żywioły ognia i wody, celebrowali obrzędy oczyszczenia i odprawiali wróżby. Pogańskie święto do dzisiaj wywołuje potrzebę sięgania do korzeni i kultywacji tradycji przodków. A cóż może muzycznie wyrażać te emocje lepiej, niż Pagan Metal? Niemal mistyczne połączenie ostrego brzmienia, średniowiecznych legend i folkowej aranżacji będzie idealnym preludium do poszukiwań kwiatu paproci.

19:00 Cronica / 20:00 Żywiołak / 21:20 Dalriada

Bilety: 35zł przedsprzedaż / 45zł w dniu koncertu

Dalriada – węgierski zespół folk-metalowy, utworzony w 1998 roku. Dalriada ma na koncie 8 płyt. W swojej twórczości łączy szeroko pojętą muzykę metalową z elementami węgierskiego folkloru, muzyki dawnej i wyrazistym kobiecym wokalem Laury Binder. Teksty zespołu powstają w języku węgierskim. Od kilku lat Dalriada aktywnie koncertuje i na scenach w wielu krajach europejskich towarzyszyła znanym zespołom folk-metalowym, takim jak Alestorm czy Arkona. Dalriada utrzymuje się również w ścisłej czołówce węgierskiej sceny metalowej pod względem sprzedaży płyt.

Cronica – Ich muzyka to połączenie siedmiu indywidualności – siedmiu definicji folkloru, czego efektem jest zupełnie świeże spojrzenie na Folk Metal. Twórczość (i nazwa) Croniki nawiązuje do legend, wierzeń i baśni, a oprócz autorskiej muzyki prezentują również przetłumaczone na język polski szwedzkie średniowieczne ballady. Choć od ich debiutu mineły dopiero dwa lata, wypracowali sobie już bardzo znaną markę. Wystąpili między innymi na Ogólnopolskich Zlotach Folk Metalowych oraz na Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brannej.


Żywiołak – muzyka, której nie sposób zaszufladkować. Twórczość Żywiołaka jest tak bogata, a aranżacje tak różnorodne, że wszelkie próby klasyfikacji muzycznej muszą pozostać niepełne i niesatysfakcjonujące. Sami artyści nazywają ten gatunek „biometalem” lub „polską muzyką neoludową”. Od 2005 roku nieprzerwanie sięgają do tematu słowiańskich wierzeń i tradycji. Żywiołaki w mitologii to istoty stanowiące ucieleśnienie żywiołów – i tym właśnie jest Żywiołak. Ich koncerty to prawdziwa eksplozja niezwykłych temperamentów muzyków będących częścią projektu.

Partnerzy koncertu:
KVIT-BLACK, DTNDR, ANTYPORTAL, GIG24.pl DARKPLANET, FOLKMETAL.pl, IRON REALM PRODUCTIONS, PSY WOJNY RECORDS

Półkolonie Lato

ENTER TODAY

PROGRAM PÓŁKOLONI

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ KOWBOJSKI
8:00 – 8:30 Zbiórka – przywitanie z uczestnikami półkolonii.
8:30 Śniadanie
9:00 Ustalenie zasad do Westernowego Regulaminu Półkolonii Letnich
9:30 – 12:30 BLOK ZAJĘĆ DLA PRAWDZIWYCH KOWBOI,
a w tym: pojedynki, napad na bank, spotkania z najlepszym przyjacielem kowboja – koniem.
Wyzwania na Dzikim Zachodzie – zdobywanie odznaki szeryfa.
12: 30 Obiad
13:00 -15: 00 WARSZTATY W KUŹNI: wyrabianie sprzętu dla kowbojów – jak powstaje lasso – skręcanie liny – wykuwanie w żelazie – wyrabianie podkowy.
Studio OLD FOTO zaprasza w podróż w czasie – sesja zdjęciowa w strojach z epoki XIX/XX wieku.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15: 30 Podwieczorek
15:50 Omówienie dnia. Pożegnanie.

WTOREK – DZIEŃ TRAPERA
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 – 10:30 Wprowadzenie do tematu: pojęcia „trap”, człowiek gór. Metody przetrwania w dziczy – spotkanie z traperem.
Gry i zabawy tematyczne.
10:30- 12:30 W poszukiwaniu ognia – wyprawa do Muzeum Ognia.
12: 30 – Obiad
13:00 – 14:30 Wyprawa do lasu. W ślad za Traperem
(poszukiwanie tropów).  Tworzenie wspólnej opowieści z wyprawy.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15:50 Omówienie dnia, pożegnanie.

ŚRODA – DZIEŃ INDIAŃSKI
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 – 12:30 BLOK ZAJĘĆ DLA PRAWDZIWYCH INDIAN,
a w tym: spotkanie w tipi z Białą Sową, indiańskie legendy, opowieści o rdzennych kulturach Ameryki, nauka języka indiańskiego –język migowy
Warsztaty indiańskie – malowanie symboli indiańskich na kamieniach.
12: 30 Obiad
13.00 WIELKA PRZYGODA W MEKSYKU.
Poznajemy zwyczaje i wierzenia Indian Ameryki Środkowej
„ELDORADO – w poszukiwaniu zaginionego złota” – gra zespołowa.
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
15:00 Gry i zabawy tematyczne.
Warsztaty tworzenia złotych monet.
15: 30 Podwieczorek: Czekolada – najsłodszy skarb Ameryki.
15:50 Omówienie dnia. Pożegnanie.

CZWARTEK – DZIEŃ WIELKICH ODKRYWCÓW
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań
8:30 Śniadanie
9:00 -10 :15 SPOTKANIE Z WIELKIMI ODKRYWCAMI,
a w tym pogadanka o wyprawie Wikingów w X wieku, Krzysztofie Kolumbie i jego przeprawie przez Ocean, Konkwistador H. Cortes oraz podróże Amerigo Vespucci.
Warsztaty manulane w grupach: „Santa Maria, Pinta, Nina – budowa karaweli.
10:30 – 13:30 Wyprawa do Parku Aquarion – rekreacja na basenie.
13: 30 Obiad
Korzystanie z atrakcji Miasteczka.
Fotografia – odkrycie XIX wieku – warsztaty fotograficzne.
Zabawy tematyczne.
15: 30 – Podwieczorek
15:50 – Omówienie dnia, pożegnanie.

PIĄTEK – POŻEGNANIE Z AMERYKĄ
8:00 – 8:30 Zbiórka. Zajęcia w kącikach zainteresowań.
8:30 Śniadanie
9:00 -10 :30 – Magiczne spotkania z iluzją – zajęcia w języku angielskim (amerykańskie osobowości – H. Houdini, Coperfild)
MAGIC BOX – poznajemy asortyment iluzjonisty.
Quiz wiedzy o Ameryce.
10: 30 – 12:30 Pożegnalne korzystanie z atrakcji
12:30 Obiad
13:15 -14.00 Zaczarowana podróż z Tomaszem Kabisem
– pokaz i warsztaty iluzji
14.00 Pożegnanie z Ameryką. 
Korzystanie z atrakcji Miasteczka
15: 30 Podsumowanie półkolonii.
15: 30 Podwieczorek
Wręczenie dyplomów

 

REGULAMINPÓŁKOLONII LETNICH

ORGANIZOWANYCH PRZEZMIASTECZKO WESTERNOWE TWINPIGS

1.Regulamin określa warunki uczestnictwa dzieci w półkoloniach letnichorganizowanych przez Miasteczko Westernowe Twinpigs, zwane dalej Organizatorem.

2.Półkolonie organizowane są w Miasteczku Westernowym Twinpigs przy ul. Katowickiej 24 w Żorach.

 1. Proces zgłaszania uczestnika półkolonii:
 2. a) rezerwacja miejsca na półkoloniach dokonywana jest przez Klienta drogą mailową,telefoniczną bądź osobiście,
 3. b) Organizator wysyła Klientowi formularz zgłoszeniowyuczestnika na adresmailowy wskazany przez Klienta,
 4. c) Klient zobowiązany jest dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowyuczestnika oraz podpisany Regulamin Półkolonii,a takżedokonać wpłatyw wysokości 400zł/os. za wybrany turnusnie później niż 5 dni przed jego rozpoczęciem;
 5. d) dokonanie formalności, o których mowa w pkt 3c jest warunkiem uczestnictwa dziecka w półkoloniach.
 6. Brak wpłaty powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji miejsca uczestnika półkolonii.
 7. Cena regularna jednego 5-dniowego turnusu wynosi 400zł/os.

6.Warunkiem uczestnictwa dziecka w wybranym przez Klienta turnusie półkolonii jest dokonanie wszelkich formalności przed rozpoczęciem turnusu,tj. podpisanie przez Klienta karty kwalifikacyjnej i regulaminu oraz uregulowanie opłaty za półkolonie nie później niż 5 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

7.Klient ma prawo do rezygnacji z udziału w półkoloniach. Za dzień rezygnacji uważa się dzień doręczenia Organizatorowi pisma zawierającego oświadczenie o rezygnacji z udziału w półkoloniach.2

 

8.W przypadku rezygnacji Klienta z półkolonii, Organizator nie zwraca wpłaconych pieniędzy. Organizator może wyrazić zgodę na zwrot 100% poniesionych kosztów w przypadku, gdy Klient zgłaszający rezygnację znajdzie osobę na zwolnione miejsce.

9.Rezygnacja z części zajęć nie zwalnia z obowiązku wniesienia pełnej opłaty za turnus ani nie uprawnia do ubiegania się o zwrot części kosztów.

10.Organizator zastrzegasobie prawo do odwołania turnusu półkolonii w przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od Organizatora.

11.W przypadku odwołania półkolonii z przyczyn opisanych w pkt10, Klient ma prawo do:

 1. a) zwrotu całości wniesionych opłat (bez odsetek) lub prawo do skorzystania z innego turnusu na zasadach pierwszeństwaw przypadku odwołania półkolonii przed rozpoczęciem turnusu,
 2. b) zwrotu wniesionych opłat proporcjonalnie do niewykorzystanych dni turnusu.

12.Organizator zastrzegasobie prawo do odwołania turnusu półkolonii z powodu zbyt małej ilości uczestników (minimalna liczba uczestników na turnusie –10 osób), o czym Klient zostanie niezwłocznie poinformowany, jednak nie później niż 1 dzień roboczyprzed rozpoczęciem turnusu.

13.W przypadku odwołania turnusu z przyczyn opisanych w pkt 12Klientowi przysługuje prawo do zwrotu wniesionych opłat (bez odsetek) w całości lub prawo do skorzystania z innego turnusu na zasadach pierwszeństwa.

14.Półkolonie organizowane są w 9turnusach 5-dniowych,od poniedziałku do piątku w terminach:

Turnus I –27.06.2016 –01.07.2016

Turnus II –04.07.2016 –08.07.2016

Turnus III –11.07.2016 –15.07.2016

Turnus IV –18.07.2016 –22.07.2016

Turnus V –25.07.2016–29.07.2016

Turnus VI –01.08.2016 –05.08.2016

Turnus VII –08.08.2016 –12.08.2016

Turnus VIII –15.08.2016 –19.08.2016

Turnus IX –22.08.2016 –26.08.2016

15.Dzienny czas pobytu dziecka na Półkolonii trwa od godziny 8:00 do godziny 16:00. W tym czasie Organizator sprawuje opiekę naduczestnikami półkolonii. Dzieci na zajęcia przyjeżdżają do godziny 8:30.Opiekun zobowiązany jest do odebrania dziecka z półkolonii do godziny 16:30.3

 

16.Podczas dziennego pobytu dziecka na półkolonii Organizator zobowiązuje się:

 1. a) przeprowadzić zajęcia zgodnie z harmonogramem dnia,
 2. b) zapewnić 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

17.Półkolonie przewidziane są dla dzieci w wieku od 5 roku życia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z udziału w zajęciach (np. zabrudzenia lub zniszczenia ubrań).

18.Podczas zajęć dzieci obowiązuje kultura osobista i poprawne zachowanie.

19.Podczas przeprowadzanych zajęć dzieci zobowiązane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zachowania zgodnie ze wskazówkami osoby prowadzącej. Dzieci, które nie będą postępować zgodnie z zaleceniami i ich zachowanie uniemożliwi prawidłowe przeprowadzenie zajęć, bądź będą stanowiły zagrożenie dla współuczestników, zostaną wykluczone z półkolonii,o czym niezwłocznie zostaniepoinformowany rodzic lub opiekun prawny. W wyżej wymienionym przypadku nie przysługuje zwrot kosztów poniesionych tytułem uczestnictwa w półkoloniach.

20.W razie nagannego zachowania się uczestnika półkolonii przewidziane jest zastosowanie kar porządkowych:

 1. a) zwrócenie uwagi / ustne upomnienie,
 2. b) ustne przekazanie uwag o zachowaniu się uczestnika rodzicom/opiekunom prawnym,
 3. c) pisemne przekazanie uwag o zachowaniu się uczestnika rodzicom/opiekunom prawnym,
 4. d) odesłanie uczestnika zpółkolonii na koszt rodziców (opiekunów).

21.Uczestnik półkolonii jest zobowiązany do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz wszelkich regulaminów w miejscach pobytu.

 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utracone w czasie półkolonii mienie, chyba że utrata nastąpiła z przyczyn leżących po stronie Organizatora.

23.Posiadanie przez Uczestników półkoloniiwartościowych przedmiotów odbywa się wyłącznie na ich własną odpowiedzialność.

24.Organizator ubezpiecza Uczestników półkolonii od następstw nieszczęśliwych wypadków.

25.Postanowienia niniejszego regulaminu obowiązują Klienta i wszystkie zgłoszone przez niego osoby.4

 

 1. Uczestnika półkolonii obowiązuje regulamin Miasteczka.

26.W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

Country festival w TWINPIGS będzie już 4 edycją jednego z największych wydarzeń muzycznych dla fanów tego klimatu w Polsce!
Jak co roku Żory na kilka dni staną się stolicą muzyki Country, gromadząc znakomite gwiazdy zarówno z Polski, jak i spoza jej granic. Festiwal w Twinpigs to nie tylko ogromna dawka muzyki: to także znakomita zabawa i klimat Dzikiego Zachodu w niepowtarzalnej oprawie Westernowego Miasteczka.

Więcej na: http://www.twinpigs.countryfestival.pl/

300_300_productGfx_c079117c29266ce61b72ef772733f963
18 VI sobota

16:00 Fayerwerk
17:15 Drops
18:45 Babsztyl
20:15 Alicja Boncol & Koalicja
21:45 Lonstar

19 VI niedziela

16:00 Teren C
17:15 Honky Tonk Brothers
18:40 G.Thomas
20:00 European Highwaymen

 

Fayerwerk PL
Grają dla nas już ponad 30 lat, a imprezy z ich udziałem zawsze należą do udanych. To laureaci niezliczonych nagród na festiwalach i przeglądach muzyki country. Nie byłoby tej kapeli bez Bogdana Lesiaka, który od założenia Fayerwerk’a komponuje i pisze teksty, ale również gra na gitarze i śpiewa. W tym ostatnim od wspiera go młodziutka, pełna temperamentu i pozytywnej energii Jennifer Schwartz.
Drops CZ
Drops gra muzykę, której słucha się równie dobrze, jak do niej tańczy. Podbił countrowe serca Czechów, ale koncertował również w Holandii, Polsce, Słowacji i w Niemczech. Ponieważ na poprzednich edycjach fantastycznie rozbawił naszą publiczność, nie mogło go zabraknąć i w tym roku.
Babsztyl PL
Czy trzeba ich w ogóle przedstawiać? To prawdziwa legenda polskiej muzyki, a ich popularność sięga daleko poza klimat muzyki counry. Czy nie śpiewaliście ich piosenek przy ogniskach i na biwakach?
Alicja Boncol & Koalicja PL
Temperament i talent Alicji Boncol sprawia, że błyszczy na scenie i poza nią. Zarówno klimatyczne ballady, jak i pełne dobrej energii przeboje z repertuaru tego projektu porywają, wzruszają i zapadają w pamięć, a ich koncerty są uwielbiane przez publiczność.
Lonstar PL
Lonstar to najważniejsza postać muzyki country w Polsce, inicjator i czołowa siła napędowa tej kultury, jej Żywa Legenda. Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów, które stały się absolutnie ponadczasowe.
Honky Tonk Brothers PL
Bracia RYBCZYŃSCY: Robert (lider zespołu, gitara basowa, śpiew) i Marcin (śpiew, gitara akustyczna) wspólnie tworzą muzykę country na najwyższym poziomie. Równie dobrze wykonują własne utwory, jak i amerykańską klasykę.
Teren C PL
Pochodzą z Teresina, a ich zespół rozpoczął swoją historię w 1983 roku! To prawda, że zmienił się w międzyczasie ich skład. Miłość do muzyki i klimatu country jednak zachwyca do dziś.
G. Thomas NO
G.Thomas, którego sercu, wokalowi i postawie najbliższy jest najsłynniejszy outlaw wszechczasów – Waylon Jennings oraz Arly Krlsen – od zawsze wielki fan Johnny Casha, to idealna kombinacja stylów, osobowości i doskonale uzupełniający się duet, który z klasą i charyzmą pokazuje nam wszystko to, co w muzyce country jest najlepsze.
European Highwaymen NO
Dwóch norweskich gigantów europejskiej sceny country, każdy mając za sobą wiele lat kariery, własnej twórczości i popularności, w 2005 roku postanowło połączyć siły, głosy i osobowości. Na bazie wspólnych korzeni muzycznych, fascynacji legendarną supergrupą The Highwaymen, powstała na gruncie europejskim formacja równie już legendarna i znana na całym świecie.

Imprezy Towarzyszące:
Zawody Strzelectwa Westernowego „Rewolwery i Gitary”
18 VI 2016
Rozpoczęcie godz 8.00 zakończenie godz. 16.00
Miejsce: Strzelnica Bractwa Kurkowego Żory Dębina
Organizator zawodów Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego
Prosimy widzów o zabranie okularów ochronnych.

After Party z kapelą Johny Trzy Palce – tuż po zakończeniu koncertów 18 VI
Energetyczna, pełna humoru i – jak sami twierdzą – „pieprznego” country, muzyka grana przez tę kapelę nastraja do zabawy kończącej się o świcie. To będzie idealne zwieńczenie pierwszego dnia Festiwalu. Impreza odbędzie się w Saloonie.

Współorganizator

 

PARTNEREM WYDARZENIA JEST
FORUM MUZYKI COUNTRY
http://www.countrymusic.pl/

TANIECPOWWOW (1)

Pow-wow to zawsze ogromne wydarzenie dla wszystkich członków plemienia. Coś na granicy radosnego święta i mistycznego rytuału. Powwow to również spotkanie z najbliższymi oraz dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

Ale jeżeli zapytacie któregokolwiek Indianina, bez zastanowienia powie, że POWWOW to przede wszystkim tradycyjne, ceremonialne tańce i śpiewy w barwnych, misternie przygotowanych strojach, którym towarzyszy gra na bębnach. Wydawać by się mogło, że to uroczystość pełna spontaniczności. Podczas Pow-wow obowiązuje jednak etykieta, o której przestrzeganie dba Mistrz Ceremonii. W Europie – a także w Polsce – kultura spotkań POWWOW jest niezwykle żywa, a lista festiwali, na których można spotkać również nasze rodzime grupy – niekończąca się. Wiele rodzajów ceremonialnych tańców jest przeznaczona jedynie dla mężczyzn lub wyłącznie dla kobiet, jak np. WOMEN’S JINGLE DRESS, w którym kobiety tańczą swoje sny, lub MEN’S STRAIGHT DANCE, w którym mężczyźni naśladują ptaki w ich codziennych czynnościach. Również pieśni nie są przypadkowe, a ich wzniosłość często wymaga odpowiedniej oprawy i czasu.

4 i 5 czerwca w Twinpigs po raz kolejny będzie można zobaczyć pokazy niesamowitych tańców oraz dotknąć kultury Indian północnoamerykańskich. Zapraszamy!

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie: www.rpo.slaskie.pl