Gala Disco Polo

Ruszyła właśnie sprzedaż promocyjnej puli biletów na Pierwszą Galę Disco Polo w Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS, która odbędzie się już 13 maja 2017r.

Oferta ważna do: 12 Kwietnia 2017

Na jednej scenie zobaczymy takie gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej jak MIG, Łobuzy czy Andre! Ich przeboje takie jak Miód malina, Ale Ale Aleksandra czy Ona czuje we mnie piniądz nucą bez względu na wiek ludzie w całej Polsce, a ich teledyski na youtube biją rekordy popularności! Jeżeli lubicie dobrą zabawę, taniec pod gołym niebem i pełną energii muzykę musicie być z nami 13 maja w Miasteczku Westernowym TWINPIGS!

Muzyka Disco Polo towarzyszy nam od ponad 25 lat. Obecnie przeżywa swój rozkwit i wyzwala pozytywne emocje wszędzie tam, gdzie można ją usłyszeć! Na koncerty gwiazd polskiej sceny rozrywkowej przybywają tłumy. Nic dziwnego. Występ tych zespołów to zawsze gwarancja udanej zabawy!

Specjalnie dla Was wystąpią:

MIG

ANDRE

ŁOBUZY

SPONTAN

LIDER DANCE

Oferta ważna do: 12 Kwietnia 2017

Pamiętajcie, że pierwsza pula biletów jest mocno ograniczona a jej sprzedaż trwa tylko do 12 kwietnia!

Bilety do kupienia online w cenie:

50zł – do 12 kwietnia

60zł – przedsprzedaż

70zł – w dniu koncertu

Wkrótce również w Parku Wodnym Aquarion, Hotelu Texas i na Karuzelu Żorzance w Żorach.

 

Weekend za pół ceny w Hotelu Texas!

Jeżeli macie ochotę rozpocząć sezon turystyczny od wyjazdu na Górny Śląsk, koniecznie zatrzymajcie się w Hotelu Texas w Żorach. Wraz z Polską Organizacją Turystyczną przygotowaliśmy specjalną ofertę w której cena noclegu z 1 na 2 kwietnia zostanie obniżona aż o 50%!  

 

OFERTA ZE ŚNIADANIEM dla 2-osób : 124,50 zamiast 249,00 zł

OFERTA ZE ŚNIADANIEM dla 3-osób : 154,50 zamiast 309,00 zł

OFERTA ZE ŚNIADANIEM dla 4-osób : 179,50 zamiast 359,00 zł

Dzieci do 4 roku życia – pobyt bezpłatny (nocleg w łóżeczku lub łóżku rodziców)

W akcji bierze również Restauracja Panna Maria Texas, dzięki czemu wyjazd można połączyć z rodzinnym obiadem, lub romantyczną kolacją.
Rezerwację pokoi przyjmujemy od 17 marca pod nr telefonu: +48 32 416 08 88.
Regulamin promocji oraz informacja o ofertach atrakcji turystycznych, które biorą udział w akcji pod adresem: https://www.polskazobaczwiecej.pl/

Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi i limitowana jest ilością dostępnych miejsc.

Drogie Panie, kochane dziewczyny! Już 11 marca kolejna edycja Ladies Night. Tym razem będziemy się bawić z okazji Dnia Kobiet!

Rezerwacja:  +48 32 41 60 800; +48 533 161 673

Z przykrością informujemy, że bilety na wydarzenie zostały wyprzedane!

Po dokonaniu płatności na podany adres e-mail zostanie wysłany kod transakcji, który upoważnia do odbioru biletów oraz Twoje miejsce zostaje automatyczne zarezerwowane.

To prawda, na co dzień mamy wszystko zapięte na ostatni guzik, jesteśmy przykładnymi pracownikami, idealnymi matkami i ekspertami kulinarnymi. Z ledwością starcza nam czasu na kosmetyczkę, przy śniadaniu czytamy dwie strony książki, a przy ulubionym serialu znajdujemy chwilę na zrobienie listy zakupów. W ten jeden dzień możemy więc zapomnieć o wszystkim i stać się prawdziwymi BAD GIRLS!

Pod takim właśnie tytułem organizujemy kolejny babski wieczór w Miasteczku Westernowym TWINPIGS. To czas na szaleństwo we własnym gronie, chwileczkę zapomnienia przy kolorowych drinkach, brak zahamowań przy pikantnych ploteczkach oraz przypomnienie wszystkim koleżankom, że parkiet należy właśnie do Was! Więcej informacji  pod nr tel.: +48 32 41 60 800; +48 533 161 673

 

Co przygotowały dla Was nasze ekspertki od Lejdiskowego klimatu?

 • Pokaz Chippendales
 • Konkursy z nagrodami o łącznej wartości 2000PLN
 • Animacje i zabawy tylko dla dorosłych
 • Warsztaty zmysłowego tańca
 • Pokaz bielizny erotycznej
 • Profesjonalną obsługę barmańską

Zabawę taneczną poprowadzi uwielbiana przez Was DJ AGA.

W cenie biletu dla każdej Lejdiski pyszna sałatka w wydaniu fit z drobnym deserem i lampką szampana oraz kawa i herbata!

11 marca godzina 19:30

Pamiętajcie, że aby siedzieć tuż koło swoich psiapsiółek, tuż po zakupie biletów online musicie zarezerwować miejsca telefonicznie. W innym przypadku będziemy sadzać Panie losowo.

 

 

śląska biesiada 

 Z przykrością informujemy, że bilety na najbliższą Biesiadę zostały wyprzedane.

Zapraszamy na Tradycyjną Śląską Biesiadę, którą poprowadzi znany i lubiany zespół Jorgusie http://www.jorgusie.pl/

Tradycyjna Śląska Biesiada cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie. Aby wyjść naprzeciw fanom Tradycyjnych Biesiad Śląskich postanowiliśmy wpisać je jako cykliczne do kalendarza imprez Restauracji Panna Maria Texas. Raz w miesiącu Zespół Jorgusie, prowadzący biesiadę, zadba o dobrą zabawę i sporą dawkę tradycyjnych śląskich akcentów.

Ludzie bardzo lubią się bawić – wręcz potrzebują tego, zatem będziemy razem z nimi śpiewać znane, lubiane , a czasem zapomniane śląskie piosenki, ale nie tylko. Sięgniemy również do wspaniałych biesiadnych śpiewek po to, żeby powstał naprawdę rodzinny nastrój i chcemypubliczności dać odczuć, że tę biesiadę tworzymy razem. Oprócz tego naszych gości czekają konkursy, kawały, taniec, anegdoty. Będziemy w nich nawiązywać do śląskich zwyczajów, żeby biesiadnicy mogli się czegoś dowiedzieć o naszym regionie i obyczajach. Nie zabraknie również śląskiej kuchni, rzemiosła ludowego i oczywiście naszej gwary. Wszystko to ma stanowić o jej inności i oryginalności – mówi w wywiadzie Jerzy Moskała, Prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Kultury oraz lider zespołu Jorgusie.

Wszystkie gryfne frelki i szykōwne karlusy, młōde i stare, Ślōnzoki, krojcoki i gorole szykujcie się na biesiada do Panny Marii Texas we Żorach!
Rychtujcie się na piątek 31 marzec 2017.

Bilety w cenie 35 PLN

Rezerwacja miejsc oraz szczegółowe informacje pod nr.:
tel: +48 32 41 60 800
tel: +48 32 41 60 809
e-mail: bok@twinpigs.zory.pl

Bilety do nabycia online na naszej stronie internetowej (www.twinpigs.zory.pl) oraz stacjonarnie w kasach Parku Wodnego Aquarion i Hotelu Texas w Żorach.

Partnerzy:

SDK logo           tvculture białe tło 01A krzywe wer9 kopiaRADIO PIEKARY NOWY -1

śląska biesiada

śląska biesiada

Przed nami siódma edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu, podczas którego Gwiazdy Kabaretu i Sportu spotykają się ze sobą, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W tłumie kibicować będzie dzielny kowboj i ukochana świnka dzieciaków, a w drużynie Gwiazd zagra iluzjonista Tomek Kabis.
Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, nie zabraknie dobrej zabawy, fantastycznych emocji i szalonych zagrań zawodników powołanych do gry.

Rybnicki Sztab WOŚP w trakcie meczu będzie prowadził licytacje i zbiórkę na rzecz 25. finału Wielkiej Orkiestry.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia z nami świątecznego popołudnia, gdzie podczas świetnej zabawy, będziecie mogli również pomóc innym :)

Bilety:
5 zł – dzieci do ukończenia 12 roku życia (w tym 3 zł na WOŚP)
30 zł – normalne (w tym 20 zł na WOŚP)
100 zł – VIP (w tym 70 zł na WOŚP)

Koniec promocji: 17.11
Płatność online
GRATIS: Piwo lub napój oraz wstęp do Muzeum Ognia!

sliderr-biesiada

W Pannie Marii robiymy ślōnsko biesiada! Bydzie fest fajnō zabawa i wyszynk pjyrszo klasa. Potańcujemy i się dobrze pojymy. Fajnisto muzyka ôbsztaluje zespół BAJERY, a gōdać  bydzie Adam Giza.
 
Wszystkie gryfne frelki i szykōwne karlusy, młōde i stare, ślōnzoki, krojcoki i gorole szykujcie się na biesiada do Panny Marii Texas we Żorach!
 
Do biletu mocie od nos piwo abo napój bezalkoholowy. Rychtujcie się na piątek 18.11.2016
Startujemy o 19:00
 
Bilety w cenie 35 zł, a wartko bo niy mōmy ich za tela, ich ilość je ôgraniczono!
 
 
 
tel: +48 32 41 60 806
tel: +48 32 41 60 809

 

Polski rap ponownie zawita w TWINPIGS!

Szykujcie się na mega imprezę. Już 19 listopada w Miasteczku Westernowym TWINPIGS wystąpią dla Was KĘKĘ i VNM z Prosto Label. Fani dobrego polskiego rapu, widzimy się w TWINPIGS! Będzie BANG!

START: 17:00

Kiedy: 19/11/2016

Gdzie: TWINPIGS, Żory, sala koncertowa „Stodoła”

Bilety:
45 PLN – przedsprzedaż
55 PLN- w dniu koncertu

online:
TicketPro, twinpigs.com.pl

offline:
recepcja Hotelu Texas***, kasy Miasteczka Westernowego Twinpigs, Park Wodny Aquarion

Supporty:
Piter Pan Beatbox, Roki, Wąski z Wydobycia, Projekt Jaraż, Fundament Grafomanii, Boney Gang

KęKę to reprezentant radomskiej sceny. Jeden z najbardziej lubianych, cenionych raperów na polskiej scenie undergroundowej.
Z numerów, które dotąd nagrał, można by było przygotować co najmniej trzy długogrające albumy. Jest współtwórcą (wraz z Kotzim) projektów: KoKę i Boa’s. W 2007 ukazała się epka KoKę „Weź nas podrób”,a na przełomie 2008/2009 Boa’s „Boa’style”. Poza tym duet Boa’s udzielił się na projekcie Yochimu „Pierwsze cięcie” oraz na składance P1Sounds „Czas ruszać w Polskę”.
Na przestrzeni ostatnich lat podkłady muzyczne udostępniali mu m.in: Lucky Loop, Tytuz, Wola, Kotzi, Tymek, Słowo, BobAir i wielu innych.
KęKę był również wyróżniony w drugiej edycji akcji portalu Popkiller „Młode wilki”.

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukaże się jesienią tego roku. VNM to pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, który, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007). Warto również dodać, że jego oficjalny profil na Myspace odwiedziło już blisko 400 tys. osób. VNM w ciągu swej dziesięcioletniej działalności występował we wspólnych kawałkach między innymi z Sokołem, HIFI Bandą, Pezetem, Małolatem, Onarem, Pyskatym, Eldo, z DJ-ami: Twisterem, Ike, Medykiem i Proxem, na bitach producentów: Magiery, DJ-a Story, R.J. Majewskiego czy Kazzushiego. W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami przedstawicieli podziemia zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Emilio Rojas i inni.

bieg-slider2

 

 

Uwaga! 30 pierwszych osób, które w ten dzień postanowią kibicować biegaczom otrzymają pakiet upominków od Miasta Żory! 
 
 
PROGRAM DNIA:
7.00-11.00 Zapisy w Biurze zawodów – Kościółek
11:30 Rozgrzewka prowadzona przez instruktorów Best One Żory – Main Street
12:00 Start biegów Main Street
12:35 Oczekiwanie na pierwszego zawodnika na dystansie 10 km
13:20 Oczekiwanie na pierwszego zawodnika na dystansie 21 km
15:00 Zamknięcie trasy
15:30-15:45 Ceremonia rozdania nagród Scena zew. Stodoła
16:00-16:30 Zakończenie imprezy Pokazem Kowbojskim

Cel imprezy
– popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej i najzdrowszej formy ruchu i zasad fair-play
– promocja i propagowanie walorów sportowo-rekreacyjnych żorskich lasów, ukazanie piękna przyrody,
– integracja sympatyków i pasjonatów biegania,

Miejsce startu
Miasteczko Westernowe Żory (woj. Śląskie), ul. Katowicka 24, godz. 12.00

Termin
27.11.2016 r.

Dystans

Dwie trasy:
Półmaraton 21 km oraz krótszy 10 km

14910414_188961648174368_4402347413509677991_n

Limit czasu
Półmaraton: 3,0 godz., 10km: 1godz. 40min,

Warunki uczestnictwa
Prawo startu w półmaratonie mają zawodnicy, którzy do dnia 27.11.2016 ukończą 18 lat.

W biegu na 10 km mogą startować zawodnicy niepełnoletni, jednak tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Druk do pobrania na stronie www.zorskipolmaratonlesny.pl, w biurze zawodów oraz ze strony ProTempo – „Zgoda Rodzica / Opiekuna„.
Każdy zawodnik musi opłacić start w biegu oraz zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów i posiadać w tym celu dokument potwierdzający tożsamość.
Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu.
Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu i jest zobowiązany do jego przestrzegania.
Wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu biegu.

Zgłoszenia
Zgłoszenia do biegu są przyjmowane od 07.08.2016 poprzez elektroniczny formularz zapisów pod adresem: http://protempo.pl/zorski-polmaraton-lesny/
Termin składania zgłoszeń oraz uiszczania opłat startowych upływa dnia 16.11.2016.
Biuro zawodów: będzie mieścić się na terenie Miasteczka Westernowego Twinpigs przy ul. Katowickiej 24 w Żorach w godzinach 7.00-11.00
Za osobę zgłoszoną uważa się zawodnika, który wypełnił i przesłał formularz zgłoszeniowy i dokonał opłaty startowej.
Wstępnie ustalony limit uczestników obu biegów to: 500 osób
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w biegu opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Opłaty startowe
Wysokość opłaty startowej ustala się następująco:

PÓŁMARATON:
60 zł – opłata stała

BIEG NA 10km:
40 zł – opłata stała

Numer konta:
Żorski Półmaraton Leśny
ING Bank Śląski S.A.
34 1050 1474 1000 0092 2940 4463

w tytule przelewu proszę wpisać: dystans oraz imię i nazwisko uczestnika

W ramach opłaty startowej zawodnik otrzymuje następujące świadczenia:
– Prawo do startu w zawodach
– Usługę elektronicznego pomiaru czasu
– Numer startowy oraz gadżet
– Pamiątkowy medal po ukończeniu biegu w limicie czasu
– Punkt z wodą (dotyczy półmaratonu)
– Ciepły posiłek na mecie
– Opiekę medyczną

Klasyfikacja
Klasyfikacja na mecie będzie dokonywana w oparciu o czas netto.

PÓŁMARATON ORAZ BIEG NA 10KM:

Mężczyźni: OPEN M

Kobiety: OPEN K

Przewidywana jest również dodatkowa klasyfikacja NAJLEPSZY ŻORZANIN, NAJLEPSZA ŻORZANKA na obu dystansach. 

 

 

 

Mikołajki-slider

W dniach 3-4 grudnia w Miasteczku Twinpigs rządzić będzie Święty Mikołaj i jego świąteczna drużyna! Przyjdź i zobacz jakie figle będą płatać Elfy, weź udział w magicznym show iluzjonisty oraz sprawdź czy Mikołaj uratuje Miasteczko Twinpigs. W świąteczną atmosferę wprowadzą Was pyszne ciasteczka, niezwykłe opowieści, malowanie buziek w zimowe wzory, a przede wszystkim wspaniała inscenizacja z Świętym Mikołajem w roli głównej. Dodatkowo czeka na Was atrakcja specjalna – kreatywna zabawa blockami i grą bipper.

 

W programie:

 • Spotkanie z Mikołajem i jego świąteczną drużyną elfów
 • „Mikołaj ratuje Miasteczko Twinpigs” – inscenizacja świąteczna
 • Magiczny show świąteczny – pokaz iluzjonisty
 • Świąteczne opowieści o Mikołaju
 • Zimowe malowanie twarzy
 • Zabawy z elfami w kalambury
 • Wizyta w mikołajkowej kawiarence – zdobienie świątecznych ciasteczek oraz gorący napój do wyboru – herbata, kawa, czekolada
 • Jazda na kucyku dla najmłodszych
 • Elfowe harce i podskoki

Atrakcja specjalna – event klockowy z klockami Mubi, Blockami i grą Bipper!

– kącik MUBI z zestawami Klocków Blocków dla małych dzieci

– stanowisko z zestawami Klocków Blocków dla starszych dzieci

– stanowiska z grą Bipper  i Bipper Junior

– stanowisko rysunkowe

– konkursy z nagrodami

 

Wstęp – 25 zł od osoby

Zapraszamy w godzinach: 10:00-18:00 

 

Partnerzy:     Drukowanie  Logo_Multibiuro 111

Koniec promocji: 02.12
Płatność online
Przedsprzedaż:  minus 10 zł!
Koniec promocji: 02.12
PROMOCJA: 5 BILETÓW W CENIE 4!

W cenie biletu możliwość skorzystania

z atrakcji Miasteczka Westernowego TWINPIGS. 

kobranocka

Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji to zespoły, które tworzyły najpopularniejszą na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych muzykę, a ich przeboje okupowały pierwsze miejsca list przebojów oraz towarzyskie spotkania młodych ludzi. Legendarne zespoły zagrają już 3 grudnia w Twinpigs!

Start godzina 17:00

Bilety: 60 zł przedsprzedaż/70 zł w dniu koncertu

Kobranocka

 
www.kobranocka.pl/
www.facebook.com/kobranocka/
 
Polski zespół rockowy powstały w roku 1985, w Toruniu. Początkowo nazywał się „Latający Pisuar”. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986 – 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego – psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka.
 
DYSKOGRAFIA:
1987 Sztuka jest skarpetką kulawego
1990 Kwiaty na żywopłocie
1991 Ku nieboskłonom
1994 Niech popłyną łzy
2001 O miłości i wolności
2002 Koncert
2006 Sterowany jest ten świat
2008 Kocham cię jak Irlandię. Przystanek Woodstock 2007 Kostrzyn nad Odrą (koncert na płycie DVD)
2010 SPOX!

 

Róże Europy

 
www.rozeeuropy.pl
www.facebook.com/rozeeuropyoficjalnie
 
Polski zespół rockowy, założony w Warszawie w 1983 roku. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych.
 
Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor „Rock’n’Rollowców”) oraz Sławomir Wysocki.
 
DYSKOGRAFIA:
Stańcie przed lustrami (1988)
Krew Marilyn Monroe (1989)
Radio młodych bandytów (1991)
Poganie! Kochaj i obrażaj (1992)
Marihuana (1993)
Kolor (1994)
Bananowe drzewa (1996)
Gold (1999)
Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo – Złota kolekcja (2005)
8 (2007)
Zmartwychwstanie (2013)

 

Sztywny Pal Azji

 
www.sztywnypalazji.pl
 
Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.
 
Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Europa i Azja”, „Rock’and’Rollowy robak”, „Zakopane”, „Nasze reggae”. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy.[1]
 
Powstawały nowe piosenki, a zespół rozpoczął działalność koncertową. Do składu dołączył Zbigniew Ciaputa.
 
Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności”, „To jest nasza kultura”, „Póki młodość w nas” szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Gościnnie w dwóch piosenkach, na saksofonie, zagrał Ryszard Wojciul, ówczesny muzyk zespołu Róże Europy, który od 1988 roku stał się członkiem zespołu.
 
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu pt. Wybacz mi Polsko (O Dzieciach Solidarności). W studio Programu Trzeciego Polskiego Radia zarejestrował cztery piosenki – „Psy wojny „, „Puszka Pandory”, „Owady” i utwór „Poranne pociągi”, który ukazał się na albumie kompilacyjnym „Radio nieprzemakalnych” pod tytułem „Piosenka dla…”

 
W 1989 zespół wydał kolejną płytę „Szukam nowego siebie”, z przebojami „Nie zmienię świata” oraz „Smutna środa”. Nastąpiły zmiany personalne, odszedł Nazimek (do Chłopców z Placu Broni), którego zastąpił Zbigniew Heflich. W takim składzie w czerwcu 1990 r. grupa wystąpiła na festiwalu Rock Opole, a w 1992 wydała album „Emocje”. Na wiosnę ukazało się na rynku muzycznym wydawnictwo dwóch kaset z zarejestrowanym koncertem „Sztywny Pal Azji Live 1987”. Były tam utwory nigdzie nie publikowane np. „Tu jest prowincja a tam stolica”, „”Niech żyje r’n’r”, „Country” czy „Nasza praca”. Rok później, w lutym 1993, muzycy nagrali czwartą płytę „Dewiacje na wakacje”, która została wydana na przełomie 93/94 r. oraz teledyski do utworów „Turururum” i „Kolor czerwony”.
 
Kolejna płyta, „Spotkanie z… 1986-1994” ukazała się w 1996. Na płycie znalazły się nowe wersje największych przebojów grupy. Po nagraniu tej płyty z zespołu odszedł Leszek Nowak oraz Zbigniew Heflich. Kisiński jednak nie zamierzał rozwiązywać zespołu, powołał do składu Grzegorza Kłeczka, a sam stanął za mikrofonem. Ponadto w 1996 Sztywny Pal Azji nagrał też muzykę do filmu Macieja Ślesickiego „Sara”, oraz piosenkę „Ty co dziś” na składankę świąteczną.
 
W 2000 do zespołu powrócił Leszek Nowak, czego efektem było wydawnictwo „Szpal” z przebojem „Polscy chłopcy” z repertuaru grupy Instytucja.
 
W listopadzie 2004 r. na kilkanaście dni przed wejściem do studia nagraniowego w niewyjaśnionych do końca okolicznościach zespół opuścił Kisiński. Grupa działała w dalszym ciągu z gitarzystą Waldemarem Koterbą oraz basistą Mariuszem Ginalskim.
 
W czerwcu 2006 roku zmarł Janusz Deda, pierwszy perkusista. Jego odejście uczczono pożegnalnym koncertem w Chrzanowie.
 
Latem 2007 roku Kisiński i Wojciul postanowili reaktywować zespół wraz z pozostałymi członkami Leszkiem Nowakiem i Zbigniewem Ciaputą. W pierwszych sesjach nagraniowych demo brał udział Leszek Nowak. Zespół nagrał dwie nowe piosenki pt. „Dancefloor Poland” i „Pij mleko”. Po przesłuchaniach nowym wokalistą zespołu został laureat 3 miejsca IV edycji programu Idol, Bartosz Szymoniak, który w tychże nagraniach już uczestniczył. Na basie zadebiutował Jacek Śliwczyński, były muzyk zespołu T.Love Alternative.
 
Premiera nowej płyty „Miłość jak dynamit” nastąpiła 22 lutego 2008. Singlem zwiastującym krążek był Kostium Davida Byrne.
 
Zespół w nowym składzie wystąpił na Festiwalu im. Ryszarda Riedla w Tychach, koncercie „Solidarni z Gruzją” oraz koncercie „20 lat wolności” dla telewizji Polsat, na którym zaśpiewali obaj wokaliści Bartosz Szymoniak i Leszek Nowak. W czerwcu 2011 r. w Chrzanowie odbył się koncert jubileuszowy. Wystąpili prawie wszyscy byli członkowie zespołu, w tym członkowie pierwszego składu Paweł Nazimek i Andrzej Turek ( „Azja”)
 
W 2012 roku na rynek weszła kolejna płyta „Fiss Pink”.[2] Znalazło się na niej kilka melodyjnych utworów jak :”To lato to sen” (pod zmienionym nieco tytułem), „Flakon” oraz nostalgiczna piosenka z tekstem Bogdana Łyszkiewicza, lidera Chłopców z Placu Broni pod tytułem „Słońce gdy jadę szosą”.
 
Na dwudziestopięciolecie działalności wydawca płytowy MTJ wydał box z reedycją wszystkich płyt studyjnych wzbogaconą utworami koncertowymi i nigdy nie publikowanymi m.in. piosenkami śpiewanymi przez pierwszego wokalistę Leszka Nowaka jak „Jestem sam”, „Psy wojny” czy „Owady”. Znalazły się tam również utwory śpiewane przez lidera Jarka Kisińskiego – m.in. „Biały”, „Horoskop”, „Twoja dziewczyna” i inne.. We wrześniu 2013 r. na rynek weszła składanka z największymi przebojami grupy pod tytułem „Kolory muzyki”.
 
W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.[3] Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową „Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja”. W lipcu ukazał się singiel promujący trasę pod tytułem „Na moim strychu”. Utwór ten zaśpiewał Leszek Nowak. W marcu 2015 roku grupa wydała kolejny nowy utwór zaśpiewany również przez Leszka Nowaka, zatytułowany „Piękna dekada samobójców”.
 
1 lipca 2015 roku zespół ogłosił zakończenie współpracy z Bartoszem Szymoniakiem, oraz powrót do składu pierwszego wokalisty – Leszka Nowaka, a także basisty – Pawła Nazimka[4].
 
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.
Koniec promocji: 02.12
Płatność online
Przedsprzedaż:  minus 10 zł!

 

Koniec promocji: 02.12
PROMOCJA: 5 BILETÓW W CENIE 4!

sylwek nowy

UWAGA! Opcja z noclegiem dostępna już tylko w pokojach jednoosobowych. 

W tym roku proponujemy Wam dwa warianty hucznego i wesołego wkroczenia w Nowy Rok: 

Wariant I

Sylwester w stylu Royal 

Zapraszamy na godzinę 20:00

429 zł od pary – opcja z noclegiem 600 zł

Royal to szykowny i wyjątkowy sposób na spędzenie sylwestrowej nocy odpowiedni dla naprawdę wymagających. 

Będzie również tradycyjna zabawa taneczna z DJ’em do białego rana. 

O 24:00 zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni!

Wymagana rezerwacja pod numerem: +48 (32) 416 08 06 

Dla wszystkich uczestników prezent w postaci zaproszenia do Parku Rozrywki TWINPIGS na sezon letni.

Wariant II

Sylwester w stylu Kowbojskim

Zapraszamy na godzinę 20:00

429 zł od pary – opcja z noclegiem 600 zł

Sylwester w stylu Kowbojskim będzie mieć miejsce w Twinpigsowym Saloonie.

Luźna atmosfera, pyszne jedzenie i zabawa z DJ’em do białego rana.

O 24:00 zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni!

Wymagana rezerwacja pod numerem: +48 (32) 416 08 06 

Dla wszystkich uczestników prezent w postaci zaproszenia do Parku Rozrywki TWINPIGS na sezon letni.

Menu

DANIE GŁÓWNE
Zupa z grzybów leśnych z chrupiącym boczkiem i parmezanem

Rolada z cielęciny i indyka z wędzoną śliwką i owczym serem w sosie pieczeniowym

Ziemniaki gratin

Kalafior romanesco

DESER
Ciastko deserowe, kawa, herbata

PRZEKĄSKI
Wykwintne pieczone mięsa – 3 rodzaje

Sakiewki z szynki

Mix serów szlacheckich

Tymbalik drobiowy

Roladki omletowe z nadzieniem

Sałatka bawarska

Sałatka westernowa

Vol au vent z tuńczykiem

Tatar łososiowy

Pikle, warzywa świeże

Sosy do wędlin, masło, pieczywo

DANIE GORĄCE PRZED PÓŁNOCĄ:

Zupa gulaszowa z kluseczkami

NAPOJE:

Lampka szampana – 1 os.

Woda w dzbanach – bez ograniczeń

Sok owocowy – 1l para

Wódka Wyborowa – 0,5l para

 

 

slider-dzienczeski

Ostrava -> Żory (40km)
Zapraszamy wszystkich Polaków i Czechów na DZIEŃ CZESKI w Miasteczku Westernowym TWINPIGS. To wspaniała okazja, aby poznać lepiej kulturę i obyczaje naszych południowych sąsiadów, ale również aby poznać wszystkie atrakcje naszego Miasteczka Westernowego w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 26 zł.

Divoký západ je sám o sobě dost akční. A když se k němu přidají ještě čarodějnice, pak je to už opravdová divočina.

Hurá! Díky pátečnímu svátku je před vámi prodloužený víkend, a tak máte skvělou příležitost vyrazit za zážitky do polského westernového městečka TwinPigs. Právě sem se totiž o víkendu sletí čarodějnice, aby s kovboji oslavily Halloween. Nastartujte i vy své žihadlo a přijeďte na Divoký západ, který je od Ostravy vzdálený jen cca 38 minut jízdy autem.

Místní šerif pro vás připravil několik svátečních atrakcí.

Spousta zábavy pro malé i velké 

V městečku je spousta atrakcí, které budou bavit děti i dospěláky. Můžete si zkusit práci kováře, lukostřelbu i rýžování zlata. Budete mít příležitost blýsknout se na střelnici a vystřílet si odměnu za přesnou mušku. Na ulici mějte oči na stopkách, chystá se loupežné přepadení banky i souboj dvou znesvářených pistolníků.

Dále zkusíte třeba podojit krávu nebo projet strašidelné podzemí. V městečku je také spousta zábavních atrakcí jako horská dráha, divoce rotující sudy od whisky nebo mlýnské kolo, které vás vynese do výšin místo pod vodu. Nechybí ani různé houpačky, skluzavky, nafukovací hrady a kouzelnická vystoupení.

 

Co vy na to, pistolníci, pistolnice a pistolničata? Přijeďte do TwinPigs a bavte se v zemi kovbojů, indiánů a dočasně i čarodějnic. 

 

Cena pátek 28.X.16 sváteční český den (10-18h):

26 zł (170 CZK) pro malé i velké  místo 45 zł

Děti níže 100 cm ZDARMA

 

 

Cena sobota 29.X.16 Halloween (16-22h):

20 zł (130 CZK) pro malé i velké  místo 45 zł

Děti níže 100 cm ZDARMA

 

 

Cena neděle 30.X.16 Halloween (10-20h)

20 zł (130 CZK) pro malé i velké místo 45 zł

Děti níže 100 cm ZDARMA

Już 28 października w naszym Miasteczku będą królować czeskie przysmaki!

W Dzień Powstania Niepodległego Państwa Czechosłowackiego zapraszamy do Twinpigs. Spędź  dzień z naszymi południowymi sąsiadami w wyjątkowej atmosferze Dzikiego Zachodu.

W naszej restauracji będziemy serwować  Vepřo knedlo zelo (mięso wieprzowe duszone, knedel czeski, kapusta zasmażana) czyli najbardziej popularne czeskie danie! 

Przyjdź i poznaj czeskie smaki! Zapraszamy od 10:00-18:00.

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie: www.rpo.slaskie.pl